crop-251880-magistrala

Pražská Magistrála – Proč sakra 50 km/h?!

6. 1. 2016 • Blogy, Novinky, Zajímavosti

Jistě většina z náš, která využívá pražskou Magistrálu ví, že je na ní omezení rychlosti na 50 km/h a na jednom místě je nad ní umístěno asi milion radarů (kamer).

Toto omezení rychlosti si ”vydupalo” Sdružení pražských matek nebo jak si říkají, vlastně to ani nechci vědět a zkoumat, protože bych se musel znova pořádně naštvat. To je však na jiné povídání a já nechápu lidi, kteří to schválili.

Jedná se totiž o tří-proudovou silnici s nádherným povrchem, na které těžko najdete nějakou zatáčku a v měřeném úseku nenajdete ani žádnou obydlenou část. Přičemž rychlost tam byla snížena kvůli vysokému hluku, na který si již zmíněná skupina stěžovala. Zajímavé je však to, že jakmile začne obydlená oblast, měření končí a každý zase jede 80 km/h. Pro někoho, kdo by namítal, že je to kvůli chodcům, dětem apod. Tak to nemůže být pravda, protože na silnici se žádný přechod nenachází, nejbližší hřiště je asi kilometr daleko a nějaké chodníky, kde by hrozilo nebezpečí? No nevím.

Zajímá mě teda, jestli je opravdu nějaký logický důvod, proč na Magistrále padesátku mít? Pokud o nějakém víte, pište do komentářů!

Foto: týden.cz

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz