Renault CAPTUR jako základ rodiny kompaktních SUV

8. 4. 2011 • Novinky, Videa

Přestože jsou brány ženevského autosalonu již hezkých pár týdnů zavřené, tak je musíme ještě naposledy otevřít a připomenout si jeden koncept, který na sebe poutal pozornost svým designem. Tím konceptem je CAPTUR od francouzské automobilky Renault. A co je na něm tak zvláštního, že se k němu vracíme? Především jeho poslání. Bude totiž sloužit jako designový základ budoucí tříčlenné rodiny kompaktních SUV.

YouTube Preview Image

Podle magazínu Auto Express se stane samotný CAPTUR nejmenším SUV/crossoverem v modelové nabídce Renaultu, na který budou navazovat jeho větší sourozenci.

Atraktivní CAPTUR bude používat stejné základy jako Nissan Juke, zatímco větší crossover bude sdílet platformu s příští generací Nissanu Qashqai. Největší SUV v nabídce Renaultu pak bude vyrobeno ve velikosti Nissanu X-Trail. Z těchto vět je zřejmé, že automobilka Renault intenzivně spolupracuje právě s japonským Nissanem. Ke vzniku aliance mezi těmito dvěma automobilkami došlo v polovině loňského roku a již letos jdou vidět první významné stopy spolupráce.

A co se bude skrývat pod kapotou nových SUV? S jistotou lze očekávat čtyřválcové jednotky o objemech 1,6 a 1,8litru, včetně jejich přeplňovaných variant v rozmezí výkonu 130-160 koní. K dispozici bude také vznětový agregát dCi o objemu 1,6litru.

Tři nové modely v nabídce Renaultu by měly přilákat nové zákazníky, kteří zatím dávají přednost asijské produkci a také by měly spravit reputaci po neúspěšném modelu Koleos.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz