Latest-Rolls-Royce-Ghost (800x600)

Rolls-Royce připravuje na rok 2018 své první SUV

12. 6. 2014 • Novinky

Britská automobilka Rolls-Royce vlastněná koncernem BMW údajně chystá na konec 2018 své vlastní SUV. Dostalo kódové označení “Cullinan” po největším diamantu světa a půjde o první podobný vůz od tohoto luxusního výrobce. Není to přitom tak dávno, kdy se vedení značky zaklínalo, že nic podobného nikdy nenastane. Uvidíme jak to nakonec dopadne, je ale pravdou, že za konkurencí není radno zaostávat. Range Rover je momentálně jediným pořádným zástupcem své třídy a konkurenci mu momentálně chystá Bentley, bylo by tak škoda nenaskočit do rozjetého vlaku.

Základní cena by měla činit něco okolo sedmi milionů korun a v portfoliu by měl “Cullinan” sedět mezi Phantomem a Ghostem. Ze začátku se počítá s ročním objemem výroby okolo 2000 kusů, s naprostou většinou objednávek pocházejících z USA a blízkého východu. Ohledně konstrukce a technických řešení toho moc nevíme, známo je jenom možné použití dílů z BMW řady 7 a připravovaného X7. Pod kapotou bychom mohli najít plug-in hybridní ústrojí a dvanáctiválec vyladěný na poskytování velkého kroutícího momentu.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/