Saab ukázal nové fotografie 9-5 SportCombi

25. 2. 2011 • Novinky, Videa

Do ženevského autosalonu zbývá již pouhých několik málo dní. To však nevadí automobilce Saab, která vydala několik nových fotografií a video se svým modelem 9-5 SportCombi, který doplní karosářskou verzi sedan a odbude si svou světovou premiéru právě ve Švýcarsku.

Na autosalonu představí švédská automobilka, vlastněná holandským Spikerem, také facelift modelu 9-3 Griffin line-up a 9-3 Convertible Independence edition. To zní jako pěkná řádka novinek. Saab však také chystá jedno překvapení v podobě neznámého koncepčního vozu.

YouTube Preview Image

A teď k samotnému modelu. Uvnitř kabiny inženýři věnovali zvláštní pozornost především praktičnosti a snadnému přístupu do zavazadlového prostoru. Ten má objem 527litrů a po složení zadních sedadel dokonce 1586l. uvnitř zavazadelníku najdeme například 12V zásuvky, přihrádky na drobnosti a také 65mm hluboké dvojité dno.

Motorová paleta bude kopírovat tu ve verzi sedan. To znamená, že základem bude 2.0 litrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 162kW (220 koní), nad kterým bude přeplňovaný šestiválec o objemu 2.8l a výkonu 221kW (300 koní). Na výběr by měl být také vznětový čtyřválec 2.0l s výkonem 118kW (160 koní).

Na seznamu výbavy nalezneme téměř totožné položky jako u sourozence. Tedy XWD pohon všech kol, adaptivní podvozek DriveSense, Bi-xenonové adaptivní světlomety, adaptivní tempomat, dálkově ovládané centrální zamykání, čtyř-zónovou klimatizaci, palubní počítač s GPS navigací,  dotykovým displejem a operačním systémem Android a head-up displej.

Stylové kombi, které chce konkurovat německým prémiovým vozům, bude možno začít objednávat na jaře letošního roku

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz