7f7ab4ac-dodge-christmas-ads-1

Santa se letos pořádně odvázal. Nové saně nechal vyrobit z modelu Dodge Challenger SRT Hellcat

6. 11. 2018 • Novinky

Dušičky stejně jako halloween jsou za námi, a celý svět se pomalu ale jistě připravuje na příchod Vánoc. Nespí však ani samotný Santa Claus, který letos spolupracuje s automobilkou Dodge. Připravil si totiž saně, s nimiž zvládne za jedinou noc obletět každou domácnost ještě rychleji než kdy dříve! Sobi tentokrát dostali volno…

Perex berte samozřejmě jako nadsázku, pravdou ale je, že nová reklama se automobilce Dodge vážně povedla. Santa Clause v ní hraje Bill Goldberg, někdejší profesionální wrestler, a do své role se po boku nadmíru silných vozů opravdu hodí! Člověka navíc dostane i samotné zákulisí santova domu a výrobna elfů, která je ukázkově ztvárněna.

No a pak tu máme samotné vozy. Všechny jsou samozřejmě v Santově oblíbené barvě, karmínově červené, a díky nejvyšší a nejrychlejší výbavě SRT je doplňují muskulaturní prvky stejně jako samotného Santu. Máme tu klasický Charger SRT Hellcat Redyey, Durango ze stejnojmenné edice a samozřejmě také Challenger.

Jedna specialita ovšem ční nad všemi. Jsou to nové saně! Ty pocházejí z modelu Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye, který se do prodeje dostaně těsně před letošními Vánocemi. Automobil samozřejmě ukrývá masivní osmiválec s objemem 6.2 litru, jenž v daném nastavení poskytuje maximální výkon 808 koní a dokonce 957 N.m točivého momentu.

Z 0-100 km/h to pak Hellcat Redeye rozbalí za 3,4 sekundy a rozjede se až na 326 km/h. Nemáme ale pochyby o tom, že Santovy saně dostaly ještě trochu toho kouzelného koření navrch a že pojedou daleko rychleji. Sobi tak letos zůstanou na ocet…

Ačkoliv jde samořejmě pouze o žertík, automobilka od nás získává palec nahoru. Vedení Dodge se navíc nechalo slyšet, že saně v podobně Challengeru veřejnost určitě nevidí naposledy a že je budou ještě před Vánoci vozit po celé Americe. To aby si je lidé mohli prohlédnout a kouzlo Vánoc na ně dýchlo i v tom petrolheadském stylu! A nyní už si novou reklamu prohlédněte sami.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz