worthersee_gti_treffen_2018_034_5af6eb3b23c0c

GTI Treffen u Wörthersee 2018. Připomeňme si výběr toho nejzajímavějšího

6. 11. 2018 • Novinky, Tuning, Zajímavosti

Koncem letošního jara se u rakouského jezera Wörthersee konal již 37. ročník tuningového setkání  všech milovníků Volkswagenů. K vidění byly sériové vozy typu GTI, R a jiné perly, ale i spousta dalších specialit, které měly do sériové podoby opravdu daleko. Pojďte si s námi v bohaté galerii prohlédnout ty nejzajímavější kousky, a to jak z řad samotné automobilky tak i ty, které vystupovaly z davu mezi fanouškovskými auty.

Jednička, dvojka, trojka, čtyřka, pětka… Máte rádi Golfy? Sem zkrátka musíte vyrazit. Nikde jinde na světě není k vidění taková koncentrace nejoblíbenějšího hatchbacku západní polokoule. A to ve všech myslitelných provedeních a v každé generaci hned několikrát.

Toho si v minulých letech ostatně všiml také Volkswagen, a tak na srazu již několik let buduje stage, kam přiváží i své kousky. Letos tu byl například nový koncept rallyového Volkswagenu Polo GTI, ale také předzvěst nového Golfu GTI TCR, který má k sériové produkci blíž, než by se mohlo zdát. Auto má pod kapotou 213 kW a hned 370 N.m točivého momentu, přičemž nikde jinde jste ho zatím vidět nemohli. A proč název TCR? Na autě je několik prvků, které jsou inspirovány právě závodní sérií cestovních vozů – TCR.

Volkswagen pak vytáhl také koncept z roku 2007 – Golf GTI W12, jehož unikátně stavěný 6.0litrový motor, který je vlastně spojením dvou motorů VR6, nabízí 478 kW. Opakem konceptu W12, byl pak Golf GTI II vytesaný z jednoho kusu skály. Ano, na Wörthersee se fantazii meze prostě nekladou. Přidejte si k tomu úchvatnou alpskou krajinu se zelenajícími se vrcholy, průzračně čistou vodu modrého jezera a máte jasno v tom, že GTI Treffen u Wörthersee zkrátka musí být zážitkem!

A teď už nebudeme zdržovat tlacháním, zde je fotogalerie toho nejzajímavějšího, co bylo na letošním ročníku k vidění. A kdybyste se náhodou v příštím roce chtěli zúčastnit, tak si určitě zapište termín od 29. května do 1. června 2019.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz