1436678946210106090

Škoda Superb facelift – Více elegance pro vlajkovou loď

3. 4. 2013 • Novinky

Tuzemská automobilka Škoda poslala do světa několik málo snímků a především informací o nové Škodě Superb, která pro modelový rok 2013 přináší hned několik aktualizací.

První a hlavní inovací, které si všimnou na první pohled nejen majitelé, je omlazený design, který přinesl novou přední část, jejíž dominantou je nová maska chladiče, inovované (bi-xenonové) světlomety a nárazník po vzoru nové Octavie, který čítá velká mlhová světla. Nová je také kapota, zrcátka, ale změny se odehrály například také na A-sloupcích. Vzadu se pak těšte také na nová zadní světla s LED technologií, jiné víko kufru a také nárazník. Zbrusu nová jsou také kola, která budou na výběr ve velikostech 16 – 18 palců.

V interiéru můžete mít nový tříramenný nebo čtyřramenný volant a to je ke všemu překvapení vše. Kromě nového materiálu, z kterého jsou vyrobeny lišty a kromě tkanin, kterými mohou být potažena sedadla a části palubní desky, zde už žádné změny nečekejte.

Z použité techniky Škodovka dala do Superbu 2013 např. systém Start/Stop a rekuperaci brzdné energie (protože bez toho, jakoby žádná automobilka dnes ani nebyla), díky čemuž by měla jít spotřeba paliva až o 19% dolů oproti stávajícímu modelu. Škoda slibuje také tradičně nejúspornější variantu GreenLine, která má údajně spotřebovat pouhých 4,2 l/100 km a vypustit by měla emise CO2 pouze 109 g/km. Motory jinak zůstanou beze změn…

Změny v prostornosti také nečekejte, takže “sedanoliftback” nabídne už tak velkorysý prostor uvnitř a klasických 595 litrů objemu zavazadlového prostoru a kombi základních 633 litrů. Sklopením zadních sedadel už ale vykouzlíte u sedanu až 1700 litrů a u kombíku 1865 litrů. Superb bude mít také na výběr (jako doposud) panoramatickou střechu, která bude ale obohacena o solární články.

Co se bezpečnosti týká, Superb nabídne až devět airbagů, tříbodové bezpečnostní pásy, samozřejmě ABS, ESP a nově bude ve standardu nabídnut také parkovací asistent. Za příplatek pak bude kontrola tlaku v pneumatikách, adaptivní světlomety a systém detekce únavy řidiče.

Poprvé se Superb ukáže veřejnosti 19. dubna na Šanghajské autoshow a začít prodávat by se měl na evropských trzích už na konci června. Nuže, jsme velmi zvědaví…

 

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/