1161974137458770834

Subaru poodhaluje BRZ STI

5. 8. 2013 • Novinky

Subaru již delší dobu plánuje agresivnější, výkonnější a rychlejší verzi modelu BRZ, a jak se zdá, nechá nás před listopadovým představením v Los Angeles řádně vycukat. Na povrch se derou teprve první obrázky, které z celého produkčního vozu neodhalují takřka nic. K dispozici tak doposud zůstává jen koncept, který se objevil na loňské Auto Show v Los Angeles.

Stejně jako dříve, ani tentokrát nenechal výrobce proniknout na světlo světa příliš informací. Jistotou je agresivní bodykit s novými aerodynamickými částmi, čtyřpístkové STI brzdy, větší zadní křídlo a pravděpodobně nová přední maska. Vůz pojede na osmnáctipalcových litých kolech.

Největší očekávaní je v případě BRZ STI okolo výkonu. Původních 200 koní, pocházejících z plochého čtyřválce, by nebylo pro STI dost dostačující. Objevily se proto fámy o přeplňování motoru turbodmychadlem. Toto řešení nakonec Subaru rezolutně zamítlo, pro instalaci turba prostě není v motorovém prostoru místo. Výkon navíc, tedy dalších 32 koní, získá motor jen posunutím omezovače za 7500 otáček a překonfigurováním variabilního časování ventilů.

.

« »