Tak trochu jiná R8 od O.CT Tuning

15. 7. 2011 • Novinky, Tuning

Tedy, abych uvedl nadpis na pravou míru, tak tahle R8 z dílen tunera O.CT Tuning se na první pohled od sériové verze zas tolik neliší. Přesto je na ní něco podivného. Něco co nám nedá spát. Co to je?

Nebudu Vás dlouho napínat. To čím je tato R8 výjimečná je instalace kompresorového kitu, který posunuje výkon 4,2 litrového osmiválce do úplně jiné úrovně. Vedle kompresoru si inženýři pohráli také s řídící jednotkou motoru a výfukovým systémem a výsledkem je nárůst výkonu o 145 koní na konečných 416kW (565 koní) a 560Nm točivého momentu. Tím hravě překonává i dosavadní vrchol v podobě desetiválce o výkonu 525 koní.

Nárůst výkonu vede vždy k většímu zrychlení a nárůstu maximální rychlosti. To platí i v tomto případě a potenciální zákazník dostane vůz rychlejší ve sprintu z nuly na 100km/h o celých 0,7 vteřiny (4,9 vteřiny). 250km/h umí R8 za 24 vteřin a dále dokáže zrychlovat až k hodnotě 330km/h.

A skoro bych zapomněl na design. Změnilo se něco? Pár věcí ano. Zákazník si může na vůz nainstalovat karbonovou kapotu a nechat si vyměnit sériové brzdy za nové závodní.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz