Mercedes-GLA-02

Taxikářský prototyp Mercedes GLA se prohání na Ringu [video]

31. 7. 2013 • Novinky, Videa

Nebudeme nikoho tahat za nos. Spy videa a fotografie napůl zamaskovaných prototypů, jsou pro automobilky vynikající reklama a jejich pořizování nadšenci je více než žádoucí. Občas se ale mezi tímto „špiónským“ materiálem vyskytne něco, nad čím zůstává rozum stát.

Že Mercedes, obecně jako spousta dalších automobilek, testuje svoje vozy v zeleném pekle severní smyčky, to není nic nového. Proč se tam ale koncept GLA, tedy crossoveru postaveném na základu třídy A, prohání s taxikářským kloboukem na střeše? Důvod je pravděpodobně jednoduchý. Mercedes se dost možná snaží poukázat na to, že nové GLA zastane i roli městského taxíku. Sloužit by proto mohlo GLA pouze s předním pohonem, navíc nabízené s jedním ze základních motorů. První volba téměř jistě padne na dieselový 1.8 s výkonem 134 koní.

Oficiální představení GLA proběhne již během září na Frankfurt Motor Show 2013. Zvýšená třída A s největší pravděpodobností obsáhne i sportovní verzi 45 AMG, poháněnou dvoulitrovým čtyřválcem o obrovském výkonu 360 koní. Tento motor si právě v novém „áčku“ odbyl svojí premiéru.

YouTube Preview Image .

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz