tesla-model-x-03

Tesla a BMW by mohli navázat spolupráci

13. 6. 2014 • Novinky

Po včerejším zveřejnění informace, že Tesla zpřístupňuje všechny své patenty široké veřejnosti pod licencí Open Source, zde máme další novinku týkající se této výhradně elektromobilní společnosti. Podle zdrojů Reuters se totiž sešlo vedení právě Tesly a německého BMW a na programu dne byla případná kooperace. O čem přesně se jednalo nechtěla ani jedna ze stran říci, nějaké informace ale přece jenom unikly na veřejnost.

Mluvčí BMW uvedl, že obě značky mají velký zájem rozvíjet trh elektromobilů a vzájemná spolupráce by mohla celý tento segment posunout dopředu. Elon Musk, ředitel a majitel Tesly byl pak o něco sdílnější a uvedl, že spolupráce se má týkat mnoha okruhů a jedním z nich je i síť rychlodobíječek Supercharger. Dále uvedl, že bude na této síti velmi rád spolupracovat s ostatními automobilkami a na případné jejich výstavbě a sdílení. Nabíječky Supercharger jsou jednou z největších konkurenčních výhod Tesly a všem jejím zákazníkům garantují doživotní nabíjení jejich elektromobilů zdarma. Případné sdílení s ostatními výrobci by tak rozhodně nebylo zadarmo a mohla by to tak být jedna z cest, jak alespoň částečně rozpustit náklady nutné na její vybudování.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/