tesla-model-3-performance-8

Tesla drtí konkurenci cenou: Model 3 Performance vás vyjde levněji než Škoda

15. 4. 2023 • Novinky, Zajímavosti

Už prakticky na úroveň nejlevnějšího současného elektrického modelu značky Volkswagen se po posledním zlevnění dostala cenovka základní verze Tesly Model 3. Americká značka zlevnila i další své modely, které se do Evropy dovážejí z jiných koutů světa. Naopak nejžádanější a rovněž v Berlíně vyráběná Tesla Y si v případě nejlevnějšího provedení cenu udržela.

Vyplývá to z poslední verze ceníků této americké automobilky. I zákazníci v Česku koupit základní verzi Modelu 3 za sumu již jen mírně přesahující hranici jednoho miliónu korun. Konkrétně se jedná o 1 029 000 Kč. Oproti úrovni z doby, kdy se tento model u nás oficiálně začal prodávat, je to zlevnění o nemalých 170 000 Kč.

Ještě zajímavější nabídkou je pak verze 3 Performance. Ta nabídne dojezd 547 kilometrů a zrychlení na stovku za 3,3 vteřiny. Výkon 450 koní! Cena? 1 317 990 Kč. Podotýkám, že to je cena, za kterou koupíte lépe vybavenou Škodu Superb nebo Octavii v plné. Základní Enyaq s malou baterkou vás vyjde na 1 239 900 Kč…

Ještě výraznějšího zlevnění se dočkají zájemci o starší a větší typy Tesel. Jak sedan Model S, tak SUV Tesla Model X zlevnily o deset tisíc eur. Evropský počin Tesly přišel krátce poté, co bylo oznámeno zlevnění jejích automobilů v Číně i v USA.

Kroky Tesly patrně přimějí další značky nabízející elektromobily rovněž k úpravám svých ceníků. Případně přijdou s novými, levnějšími verzemi stávajících modelů. Třeba Škoda Auto v brzké době začne rovněž u tuzemských dealerů nabízet Enyaq iV s nejmenší ze tří možných verzí vysokonapěťové trakční baterie. Až dosud se přitom daly koupit Enyaqy pouze s prostřední nebo největší baterií.

Test Tesla Model 3 Performance: Budoucnost sportovního jezdění

.

« »