5ff19a06-toyota-corolla-sema-31

Toyota Corolla podle našeho gusta. Mrkněte na ni

2. 11. 2018 • Novinky, Tuning

Na největším tuningovém festivalu SEMA, který je každoročně pořádán za velkou louží, jsou k vidění mnohé skvosty. Nás ale výrazněji než jiná auta zaujala právě tato rudá Corolla, u níž se z potenciálu standardní verze podařilo vytěžit maximum.

Tak že by i Toyota po nezdaru s Aurisem konečně zabodovala a vrátila se na přední příčky prodejů v nižší střední třídě? Zatímco běžná Corolla se tak úplně nezdá, tuneři z Muscle Automotive, dokazují, že potenciál tohle auto rozhodně má! Jejich Super Street Corolla vypadá… no jen se podívejte!

Krasavice k pohledání
Parta nadšenců vytvořila až nebývale krásné auto, které svým designem vzdává hold legendárnímu modelu AE86. V přední části člověka okamžitě upoutá široká maska s vhodně doplněnou barevnou kombinací černého a červeného laku. Zadní části pak dominuje čtveřice koncovek titanového výfuku, masivní střešní spojler a také boční difuzory.

Pod kapotou je zcela nový software pro řízení oleje, speciální chip, který úpravce ladil několik týdnů přímo na míru tomuto vozu a dokonce i vstřikování dusíku. Úpravce nezapomněl ani na interiér. Kromě obřího subwoferu v zavazadlovém prostoru je v přední části i dvojice obřích skořepinových sedadel.

Corolla na tahu!
Auto dostalo upravený podvozek s nižšími pružinami, odlehčená šestipaprsková kola od Volk Racing, nebo vstřikování dusíku, takže je prý pořádně rychlé. Díky straightpipenutému výfuku má také daleko lepší zvuk a aby s ním byla ještě větší zábava, nechybí na ráfkách extra lepivé pneumatiky Falken a uprostřed kol masivní brzdy od společnosti Wilwood.

Nás ale nejvíce zaujalo svým vzhledem, který dokazuje, že nová Corolla má prostě šťávu. Tak snad Toyota začne i s nějakou edicí typu GRNM. Kdyby vypadala alespoň vzdáleně jako tohle auto, rozhodně by to stálo za to!

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz