1542561225-tvr_griffith_2019-1

TVR Griffith se vrací! Je to osmiválcový masakr na kolech

19. 11. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Ačkoliv ho britská malosériová automobilka představila už před více než rokem, žádný z 500 slíbených kusů ještě neskončil v rukou svého zákazníka. A přesto jsou všechna auta vyprodaná. Divíte se? Stačí se podívat na následující video a okamžitě budete vědět proč!

Tohle auto totiž bude kombinovat všechno, co má každý petrolhead rád. Klasická koncepce s pohonem zadních kol dostane v případě Griffithu vážně pořádné grády. Pod kapotou se totiž ukrývá atmosféricky plněný osmiválec (původně z díly Fordu) s pěti litry, který je spojený se šestistupňovou manuální převodovkou!

Nejlepší vyvážení a enormní schopnosti
K tomu si přidejte hmotnost rovných 1250 kilogramů, vyvážení mezi oběma nápravami v poměru 50:50 a je vám jasné, že s tímhle autem prostě nemůžete šlápnout vedle. Ještě ke všemu, když původní cena startovala na „pouze“ 2,6 milionech korun. A to je na auto podobného ražení s poměrem 400 koní na tunu více než srandovní částka.

Není tedy divu, že se v anglickém městečku Blackpool, sídle automobilky TVR nyní rozhodli, že světu dají dalších 500 těchto unikátních automobilů. Celkem by jich tedy mělo vzniknout 1000, což je nadmíru dobrá zpráva. A nyní už bylo dost řečnění, mrkněte na schopnosti nového Griffithu sami!

.

« »