stresni-box-hakr-magic-line-400-sedy-velky

Tyto zimní doplňky na auto se vám budou rozhodně hodit

27. 11. 2023 • Novinky, Zajímavosti

Před zimou je zapotřebí dát auto do pucu – to ví každý řidič. Jenomže výměna pneumatik či nalití nemrznoucí směsi do ostřikovačů nemusí stačit. Chystáte se v zimě na hory? Tak to se vám bude hodit i střešní box na auto, nosič na lyže či rychloupínací sněhové řetězy.

Zabalte si do střešního boxu

Balení na dovolenou bývá stresující. Zejména, pokud zápasíme s místem v autě. Všechno je však jiné, pokud máme pořádný střešní box na auto. Střešní boxy nahradí zavazadla. Uskladníte v nich to, co se do zavazadel nevejde. Nabízí se v různých velikostech, co do délky se dělí na dlouhé střešní boxy a krátké střešní boxy. Upevňují se na střešní nosiče a bývají uzamykatelné. Jestliže vás tedy trápí strach, že vaše věci nebudou v boxu bezpečné, nemusí. Uzamykání je dostatečně bezpečné. Pokud se třeba zastavíte na parkovišti u hypermarketu, nemusíte se bát, že budete lehkou kořistí zlodějů. Alternativou ke střešním autoboxům mohou být menší boxy na tažné zařízení. I takový prostor navíc se vám při větší výpravě může hodit.

Plánujete ve střešním boxu vozit větší sportovní potřeby? Třeba lyže? V tom případě určitě volte dlouhý. Do boxu se vám vejde komplexní lyžařská výbava pro celou rodinu. Je v něm bezpečně uložena a pro vás to rovněž znamená bezpečnější jízdu, než když tyto věci převážíte v kabině vozidla. Jinou možností je pořídit si střešní nosič na lyže. Existuje i řešení, kdy lze kombinovat obojí.

Chcete tu nejlepší výbavu? Vybírejte podle značky

I v oblasti střešních nosičů a autoboxů existují prémiové značky. Jde jednoznačně říct, že jejich nákupem neprohloupíte. Vynikající střešní boxy nabízí značka Thule. Mají propracovaný design s nadstandardními funkcemi a ve vysoké kvalitě. Za což si sice připlatíte, ale vyplatí se to. Prodávanými nosiči bývají i levnější od značky Hakr. E-shop Stresninosice.cz doporučuje svůj nejprodávanější model Hakr Magic Line 400. Sáhnout lze však i po kvalitních dlouhých střešních boxech za lidovku. Nedáte za něj o moc více než 4000 Kč.

V čem jsou dražší střešní boxy lepší?

Ty nejlepší produkty se chlubí vylepšenou aerodynamikou, která výrazně snižuje spotřebu vozidla za jízdy. Obvykle mají oboustranné otevírání, zleva i zprava, což usnadňuje přístup do boxu. Inovativní bývá systém upínání boxu. Objevíte i vychytávky – např. indikaci správného uzamčení boxu i bezpečnější uzamykání. Takovým diamantem mezi střešními boxy je například střešní box Thule Motion XT XXL v černém lesklém provedení. Skutečný krasavec.

Jedete na hory? Buďte vždy připraveni na to nejhorší

I když dnes jsme zvyklí obvykle na dobře upravené silnice, nikdy nevíte, kdy se něco po cestě přihodí. Vždy je dobré být připraveni na výrazné zhoršení jízdných podmínek. Po ruce mějte rukavice, se kterými dokážete snadno manipulovat. V autě pak mějte po ruce teplé oblečení pro sebe i pro další pasažéry, především pro děti. K tomu jídlo. Ideálně teplé pití. A samozřejmě nezapomeňte do své výbavy přibalit rychloupínací sněhové řetězy.

Moderní sněhové řetězy vás překvapí tím, jak snadno je nasadíte. Žádné trápení ve chvíli, kdy potřebujete rychle vyřešit problém. V e-shopu Stresninosice.cz koupíte za dobrou cenu spolehlivé sněhové řetězy Pewag. Pokud chcete perlu mezi sněhovými řetězy, sáhněte po dražších od Thule. Nepřehlédněte však ani zajímavost – textilní sněhové řetězy SnowGecko Autosock 2XL. Tyto velice skladné řetězy, či spíše návleky, se velice snadno nasazují. Jejich výhodou je, že vám pomohou na sněhu, ale můžete v nich jet i po suché silnici. Díky protiskluzová látce je jízda bezpečná a bez vibrací. Snadno se s nimi manipuluje a nehrozí poškození disků ani blatníků.

TIP: Vyberte si výbavu na zimu v e-shopu Stresninosice.cz přesně pro váš vůz. Pomohou vám skvělý konfigurátor i propracované filtry na e-shopu.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz