jeep-wrangler-exterior-12

Už 8 plug-in hybridních Wranglerů shořelo: Jeep zahájil globální svolávací akci, majitelům doporučil nenabíjet

25. 11. 2023 • Zábava

 Jeep Wrangler má problém. Plug-in hybridní verze (jediná motorizace Wrangleru, která se u nás momentálně prodává) světové terénní ikony už v osmi případech vzplála sama od sebe. Podle automobilky je na vině chybná baterie a software. Jeep nyní svolává všechny tyto modely.

Svolávací akce pro Jeepy Wrangler představuje celosvětové opatření, které neplatí pouze pro USA a Kanadu, ale také pro další země, jež dosud nebyly specifikovány, pravděpodobně včetně těch evropských. Problémem jsou postiženy výhradně nové plug-in hybridní modely vyrobené v letech 2021 až 2024.

Celkově bude nutné svolat do servisů více než 45 000 plug-in hybridních Wranglerů, z toho 32 000 v USA, 3 900 v Kanadě a 9 200 v ostatních zemích. Důvodem je chybná baterie a s ní spojené riziko požáru. Stellantis dosud prokazatelně identifikoval osm takovýchto požárů; podle vyjádření koncernu v této chvíli nikdo nezemřel ani nebyl zraněn. Všech osm vozidel bylo v době vzniku požáru zaparkováno s vypnutým motorem, přičemž šest z nich bylo zároveň připojeno k nabíječkám.

Stellantis uvedl, že plug-in hybridní Wranglery mohou nadále jezdit, avšak s určitými omezeními. Koncern majitelům těchto vozů doporučuje, aby do doby vyřešení problému vozidla nenabíjeli a nepřipojovali auta k nabíječkám a aby je parkovali na volném prostranství mimo ostatní vozidla a dále od budov.

Pro vyřešení problému bude třeba prověřit software ve Wranglerech a v případě, že se objeví konkrétní chybový kód, bude baterie kompletně vyměněna zdarma. Společnost postupně kontaktuje své zákazníky.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz