V Pebble Beach se představil také Cadillac Ciel

21. 8. 2011 • Novinky, Videa

V posledních dnech je v Pebble Beach rozhodně živo. Vedle představení japonských konceptů se na Concours d´Elegance objevil jeden vůz vyčnívající nad ostatními. Není to ovšem výška karoserie, ale charisma, které z celého konceptu přímo teče. A o čem je řeč?

Přece o pravém americkém kabrioletu s délkou přes pět metrů, silným motorem a obřími 22″ koly, jež jakoby z okna vypadl okázalým vozům z 60. let. Tento koncept k tomu navíc přidává moderní design současných Cadillaců a vskutku luxusní interiér.

Cadillac Ciel, jehož název je odvozen z francouzského jazyka a znamená nebe, je čtyřdveřový kabriolet určený pro čtyři cestující, kteří si chtějí vychutnat cestování ve velkém stylu s větrem ve vlasech. K pohonu celého vozu je použit twin-turbo vidlicový šestiválec o zdvihovém objemu 3,6 litru s maximálním výkonem 317kW (425 koní) a 430Nm točivého momentu.

YouTube Preview Image

Pojďme se ale zpátky podívat na interiér. Ten je pojat opravdu velkoryse a vedle koženého čalounění zde spatříme také pravé dřevo a leštěný hliník. Navzdory tomu působí palubní deska svěžím dojmem, který je zapříčiněn především minimem tlačítek, jež by kazily čistou linii dřevěného dekoru.

Na Cielu je bohužel jedna jediná špatná věc. S největší pravděpodobností nevznikne ve větším počtu kusů.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz