Volkswagen Golf GTI

Volkswagen Golf GTI konečně oficiálně

6. 3. 2013 • Novinky

Další z řady spousty novinek na ženevském autosalonu je očekáváný Golf GTI. Opět půjde o skvěle zpracovaný a fungující stroj který pravděpodobně povede prodeje ostrých hatchbacků v Evropě.

Vzhled je v podstatě identický s konceptem, přední i zadní nárazníky jsou ve sportovním designu a nad zadním oknem je decentní spoiler. Zadní partie také zdobí difuzor, chromvané koncovky výfuku a zatmavené světlomety. Vepředu najdeme bi-xenonové světla s integrovanou červenou linkou a voštinovou mřížku chladiče. Litá kola mohou mít rozměry od 17 do 19 palců a sportovně laděný podvozek je o 15 mm snížený oproti sériové verzi.

Interiér se také liší od běžných Golfů, jak je vlastně zvykem od prvního GTI. Legendární potah sportovních sedadel se čtvercovým vzorem nalezneme i v aktuální verzi. Volant je také sportovní se zploštělou spodní částí a červeným prošíváním. Další detaily jako leskle černé doplňky, speciální hlavice řadící páky, nerezové pedály a červené ambientní podsvícení je též v nabídce.

Zájemce o VW GTI bude asi nejvíce zajímat pohonná jednotka. Opět jde o přeplňovaný benzínový dvoulitr, výkon ale vzrostl na 220 koní (o 10 více než předchozí generace) a kroutící moment na 350 Nm (o 70 Nm více). Akcelerace z 0 na 100 km/h trvá 6,5 vteřiny a maximální rychlost je 246 km/h. Standartní výbavou je Stop/Start systém a šestistupňová manuální převodovka, za příplatek je k dispozici DSG se stejným počtem stupňů.

Pokud vám přijde výkonu málo, můžete si připlatit za výkonový balíček, který zvedne výkon motoru na 230 koní při zachování stejného kroutícího momentu. Akcelerace na 100 km/h se sníží o 0,1 vteřiny a maximální rychlost vzroste na 250 km/h. Na první pohled to není moc, součástí paketu jsou ale i větší brzdy a elektronická uzávěrka předního diferenciálu.

Nový Golf GTI není jen výkonější, má i nižší spotřebu a s tím i nižší emise CO2. Kombinovaná spotřeba u obou převodovek je 6l na 100km a emise oxidu uhličitého 139 g/km. Do prodeje se dostane v květnu tohoto roku za cenu v Německu startující na 28 350 EUR.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz