Volvo-S60-Polestar-badge

Volvo nyní vlastní 100% Polestaru!

15. 7. 2015 • Novinky, Sport

Je snad velmi málo motoristických fandů, kteří by neznali spojení švédské automobilky Volvo Cars a společnost Polestar, působící již od roku 1996 v motoristickém sportu.

Polestar Racing je vlastně od založení oficiálním továrním týmem automobilky Volvo, jenže málokdo ví, že společnost Volvo Cars nevlastnila celou společnost, nýbrž pouze její část. To se ale nyní změnilo a Volvo má oficiálně novou a svou vlastní sportovní divizi na výrobu výkonných modelů.

Takto společnost Volvo s Polestarem stejně funguje už nějaký ten pátek, kdy společně vyvíjejí vrcholné modely s vysoce výkonnými agregáty. Ovšem doposud byl stále Polestar pod vlastními křídly. Nyní budou zaměstnanci Polestaru pracovat přímo pro Volvo.

Co to tedy znamená? Především žádné veliké změny pro zákazníky. Volvo i nadále bude vyrábět výkonné varianty svých modelů a bude je označovat jako Polestar. Očekává se však zvýšení produkce. V tomto roce má automobilka za cíl prodat minimálně 750 kusů takto označených modelů S60 a V60 a v příštím roce bychom se měli dočkat až dvojnásobného nárůstu.

Bohužel ani jedna ze společností nezveřejnila podrobné informace o smluvních podmínkách, a to ani o finanční stránce. Co však víme je, že již nyní Volvo ve své sportovní divizi vyvíjí zcela nový dvoulitrový turbomotor T8, který bude mít dvojité přeplňovaní a elektromotor. To by mělo znamenat výkon až 293 kW (394 koní) při zachování spotřeby a emisí a nízkých hodnotách.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/