3695775341513707022

Volvo v kabině XC90 představuje Air System s multi-filtrem [video]

12. 11. 2014 • Novinky, Videa

Volvo ve videu představuje nově vyvinutý systém ventilace vzduchu v kabině nového Volva XC90. Tento systém nazývá jednoduše multi-filter a slibuje výrazné zvýšení kvality vzduchu uvnitř vozu.

Celý systém nese jméno CleanZone a je schopen pohltit více pevných částic vzduchu, než se dostanou skrze ventilaci do kabiny. Multi-filtr díky vrstvě aktivního dřevěného uhlí pohltí až o 70% více částic jemného prachu, pylu apod., než auta bez tohoto filtru. Volvo XC90 má uvnitř celého Air Systému také čidlo pro sledování škodlivých látek v příchozím vzduchu. Jakmile systém zjistí, že se ve vzduchu nacházejí škodlivé látky o vyšší úrovni, automaticky zavře přívody vzduchu a uchrání posádku od škodlivého vzduchu.

Systém funguje automaticky také po dálkovém odemknutí vozu. Pokud řidič svůj vůz dálkově odemkne, XC90 začne automaticky ventilovat vzduch, který se v kabině už nachází a za pouhých 60 sekund dokáže odstranit veškeré prachy a škodlivé látky. Volvo také tvrdí, že použilo méně škodlivé materiály a plasty na palubní desce, takže ani odtud se nebudou uvolňovat škodlivé látky, ani při vysokých teplotách v kabině.

Volvo se navíc zúčastnilo testu zahřátí všech použitých materiálů v kabině na 65°, kdy se poté měřila hodnota zápachu, uvolňující se z plastů. Volvo samozřejmě obstálo na jedničku.

Volvo pro bezpečnost posádky dělá už dlouhá léta to nejlepší, a tento nový systém je toho dalším důkazem.

YouTube Preview Image .

« »