5de907eb3a43373cdce8b743_img-20191123-wa0001

Vyzkoušeli jsme závodní simulátor za 3 miliony

4. 5. 2020 • Novinky, Videa, Zajímavosti

Dostupnost simulátorů ať už z finančního hlediska nebo složitostí softwaru byla před deseti lety prakticky nulová. Tehdy napadlo virtuálního závodníka Petra Lisu vytvořit simulátor, který bude dostupný nejen profi závodním jezdcům ale také široké veřejnosti. Spolu s IT specialistou Pavlem Dykem tak před šesti lety založili společnost Motorsportsimulator. K celému vývoji pak významně přispěla spolupráce s designérským studiem pana Mgr. Art. Petra Koreckého.

Vývoj

Velký zvrat nastal před třemi lety s vydáním novým softwarů, které díky poznatkům v oblasti IT a technologií umožnily stavbu dostupnějších simulátorů s možností výběru širokého spektra závodů.  Aktuální software obsahují automobily, jejichž fyzika je naprogramovaná dle telemetrických dat od výrobce. Tratě z celého světa jsou laserem scanované přímo na místě, můžete tak zažít simulaci 1:1 oproti realitě. Vývojáři, kterými není nikdo jiný než samotní závodní jezdci, umí díky zkušenostem z reálného závodění nastavit celý systém tak, aby řidič nepoznal rozdíl mezi jízdou v simulátoru nebo v reálném autě. K tomu slouží i unikátní motion systém se třemi stupni volnosti a volantu s forcefeedbackem.

Elektra X

Nyní se již společnost Motorsportsimulator může pyšnit dvěma modely závodních simulátorů, a to ElektraX Experience v hodnotě 85 000,- EUR a ElektraX Extreme v hodnotě 125 000,- EUR. Na trhu jsou nejlepšími a nejsofistikovanější simulátory. Primárně jsou určeny pro simulaci okruhových závodů (Formulové série, GT série, DTM, TCR, Ferrari Challange a mnoho dalšího), ale lze na něm jezdit také rallye a autokros. Pro koncového zákazníka v centru nechybí možnost modifikovat geometrii sezení řidiče, změnit závodní sedačku, věnec volantu, tvrdost a sklon pedálů, výšku LED panelů a spoustu dalších nastavení včetně barvy.

Trenažér pro profíky i laiky

Obliba simulátorů v posledních letech raketově rostě.  V porovnání s reálným testováním se jedná výrazně levnější alternativu.  Díky přesnosti simulátoru 1:1 a možnosti osobního coachingu přímo v centru, využívají těchto služeb například nadějní mladí jezdci Autoklubu České republiky (Vašek Šafář jr., Dušan Kouřil jr. a další ). Bezpečnost a atraktivita simulátoru umožňuje využití i široké veřejnosti. Ať se jedná o amatérské jezdce nebo úplné laiky.

Oba simulátory si můžete vyzkoušet ve firmách MyAirlines a MyRace na adrese Vítězná 18, Praha. Bližší informace naleznete na webových stránkách www.myairlines.cz či www.myrace.cz.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz