Zamaskovaný Hyundai Veloster Turbo

30. 11. 2011 • Novinky

Hyundai Veloster byl uveden na český trh v květnu tohoto roku. Avšak ani Hyundai neusíná na vavřínech. Špionážní fotografie, pořízené na jihu Evropy, naznačují, že se něco chystá. Připravuje se verze Turbo, která by měla být k mání na konci roku 2012.

Designéři karoserie nechtějí prozradit nic dopředu, a tak jejich maskování je precizní. Avšak v tomto případě se nejedná až tak o exteriér, případný facelift, ale víc nás zajímá samotné srdce Velosteru, tedy motor. I přes dokonale oblepené auto, si nelze nevšimnou výrazné, dvojité koncovky výfuku, která je vycentrována na střed, jenž vzkazuje řidiči, jedoucím za Velosterem: „Nehraj si se mnou.“ Nárazníky dostaly také sportovně agresivní vzhled.

Pokud automobilka zvolí k názvu přívlastek Turbo, měl by tomu odpovídat výkon. V tomto případě se bude jednat o objem 1,6 litru, přeplňované jednotky GDI s výkonem 155 kW, tedy 207 koňských sil a 265 Nm točivého momentu. Už teď je jisté, že z koláče prodejnosti ubere Veloster svému hlavnímu konkurentovi, Volkswagenu Sciroccu, nezanedbatelný díl.

Fotografie: WORLDCARFANS.com

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz