Živé foto Chevroletu Cruze hatchback

3. 3. 2011 • Novinky, Videa

Oficiální představení nového vozu je vždy velikou událostí. A na autosalonu v Ženevě o takového události opravdu nebyla nouze. Svůj model skrytý pod plachtou měla i automobilka Chevrolet. Skrývala se pod ní nová karosářská verze globálního modelu Cruze a jak takové představení probíhá, si můžete prohlédnout v přiloženém videu:

YouTube Preview Image

A nyní se vrátíme k samotnému automobilu. Cruze hatchback míří opravdu vysoko. Do segmentu C, kde je již tradičně největší konkurence. Na trůnu vévodí bájný Golf, kterému sekundují modely Citroën C4 nebo například Peugeot 308. Urvat si svůj kus koláče má i samozřejmě Cruze, jehož verze sedan se prodává již více než rok s velmi dobrými úspěchy. Musí tak toho také dost nabídnout.

Atraktivní design s výraznou maskou chladiče je nám všem důvěrně známý. Hlavní změny se udály se zadní částí vozu, které teď dominují oválné zadní svítilny vystupující až do boku vozu. Na horní straně víka zavazadlového prostoru se zabydlelo brzdové světlo a změnami prošel i nárazník. Nově na sobě nese registrační značku a mlhové světlomety.

A jak jsou na tom motory? Jak jsme očekávali, hatchback i v tomto ohledu plně vychází ze sedanu a nabízí jako základní jednotku čtyřválec o objemu 1,6litru s výkonem 83kW (113 koní), po kterém bude následovat 1,8 o 104kW (141 koní) a vrcholem benzinových verzí bude dvoulitr s výkonem 110kW (150 koní). Zájemci o vznětový motor budou mít na výběr z jediné jednotky, zato o objemu 2,0litru bude poskytovat výkon 122kW (163 koní). Motory budou standardně spojený se šesti-rychlostní manuální převodovkou.

Chevrolet Cruze hatchback se objeví v evropských showroomech v létě tohoto roku se zatím blíže nespecifikovanými cenami.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz