mercedes-amg-cls-53-4matic-2

Hybridní AMG je realitou. Mercedes-AMG CLS 53 má 320 kW a filtr pevných částic

16. 1. 2018 • Novinky

Mercedes, respektive jeho sportovní divize AMG, představil nejnovější výtvor v podobě CLS 53. Název odpovídá umístění mezi modely 43 a brutálními 63 AMG. Nová motorizace se postupně dostane i do jiných vozů, například třídy E.

Jaká je technika? Jde o jedním turbodmychadlem a jedním 48V elektrickým kompresorem přeplňovaný třílitrový řadový šestiválec s výkonem 320 kW/435 koní. Točivý moment vrcholí 520 Nm a přenáší se výhradně na všechna čtyři kola přes systém 4Matic+. Mezi motorem a devítistupňovou automatickou převodovkou (manuál v nabídce nebude) je navíc ještě pomocný elektromotor s 16 kW/22 koňmi a 250 Nm. Značka ho nazývá jako EQ Boost. Mercedes-AMG CLS 53 4Matic+ zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 4,5 sekundy. Maximální rychlost je standardně omezena na 250 km/h, nebo za příplatek na 270 km/h.

Ačkoliv zní přítomnost elektromotoru hrozivě, jeho primárním účelem je minimalizovat zpoždění po sešlápnutí plynového pedálu, aby byla jeho odezva co nejostřejší! Elektromotor má také roztáčet benzinový motor ve chvílích, kdy ho systém start/stop deaktivuje, slouží pak i jako startér. V případě, kdy benzinový motor běží, se naopak chová jako alternátor. Slouží však také ke snížení spotřeby paliva. Vůz dostal také, jako jedno z prvních benzínových aut na světě, filtr pevných částic.

.

« »

MENU