aez-panama-porsche-cayenne_imagepic04

Alcar Bohemia představil novinky pro jaro 2019

3. 3. 2019 • Novinky

Na začátku šéf ALCAR Bohemia Libor Rajdl představil svůj prodejní tým, na kterém v podstatě firma stojí. Pověděl nám o jednotlivých členech týmu a jejich úspěšných výsledcích za uplynulý rok. Pan Rajdl také dodal, že firma je spíše rodinného charakteru. Všichni se tu znají a všichni jsou slušně vychovaní. Nikdy se vám nestane, aby vás někdo nepozdravil, nebo jste čekali víc jak pět minut, než se vás někdo ujme. Rád by, aby tu firma byla pro své klienty a oni se rádi vraceli a měli to tu rádi, ne kvůli kvalitám, které firma jistě nabízí, ale kvůli prostředí a lidem, které tu potkají. Aby za nimi chodili i v případě, že potřebují s něčím poradit nebo pomoc, přestože se nejedná o koupi jejich produktů.

Dále jsme se už věnovali tématu dne. V roce 2019 bude společnost ALCAR Bohemia slavit už 21. výročí od svého vzniku, za tu dobu ušla velký kus cesty. Rok byl vydařený a společnost zaznamenala nárůst ve všech svých prodejních segmentech a to i přes to, že se český trh potýkal ve své druhé polovině s problémem nedostatku nových automobilů. Pokud bychom se bavili o konkrétních číslech, tak od února 2018 do ledna 2019 dodala společnost na český trh o 8% litých kol více než tomu bylo loni. Poptávka a prodej ocelových kol se zvýšil o 4 %, prodej pneumatik, na který je vázáný prodej kompletů se tak zvýšil o neuvěřitelných 46%. Ozdobných krytů společnost prodala v Česku o 52% více než v předešlém roce a to je opravdu úctyhodné číslo. Co se týče segmentu senzorů TPMS tam byl nárůst prodeje o 17%.

Všechna kola, která pochází z dílny ALCARu jsou i nadále na čelní straně označena značkou KBA  nebo E v kroužku s číslem schválení XXXXX. Samozřejmostí také zůstává, že v případě potřeby zápisu nového rozměru kol a pneumatik do velkého techničáku, společnost ALCAR vystaví Typový list. Navíc ALCAR poskytuje tříletou záruku pro celý svůj sortiment.

Pro letošní rok ALCAR vybral sedm nejatraktivnějších designů pod názvem BLACK & SILVER. Doporučuje ji také všem motoristům, kteří hledají na svůj vůz něco mimořádného, jedinečného a zároveň špičkového a za přijatelnou cenu. Do TOP 7 pro rok 2019 patří tyto kola: AEZ Panama dark, Panama high gloss, Dotz Misano dark, Misano grey, Dezent TZ dark/TZ-c dark, Dotz CP5 dark a jako poslední Dezent TY graphite.

Co se týče například kol AEZ Panama, tak ty jsou vhodnou volbou pro řidiče vlastnící velká těžká SUV, kola jsou schválena například pro automobily Porsche Cayenne, Mercedes GLE a nebo MBW X3. Kola na vozidle krásně vyniknou. Hodí se tak pro každé prémiové auto. A pokud vaše auto není prémiové, kola ho z něj stoprocentně udělají. Samozřejmostí je, že si na webu můžete nakonfigurovat kola k vašemu autu, tak abyste viděli, jak to bude přibližně ve skutečnosti vypadat. Pro automobily značky BMW X5 a X6 je kolo k dispozici v originálním rozměru 10 x 21 palců na přední nápravu a 11,5 x 21 palců na zadní nápravu se schválením ECE a tedy bez jakékoli administrativy. Výhodou je, že při použití kol s ECE schválením se nepoužívají středící kroužky a v naprosté většině případů lze použít také originální šrouby a matice, včetně středové krytky s logem výrobce vozidla.

Další žhavou novinkou je, že loňské novinky DEZENT Van a Van dark, která jsou určená speciálně pro lehká užitková auta a dodávky, obdržely od Ministerstva dopravy ČR schválení k použití i na přestavbách užitkových vozidel, tedy například obytných vozů. Na vozidla ve druhém stupni výroby může ALCAR vystavovat své Typové listy jen za podmínek, že v rámci přestavby nedochází ke změně podvozku ani ke zvýšení zatížení na nápravu nad rámec přestavby pro vozidlo 1. stupni. DEZENT Van je homologován pro vozy s 5 i 6 děrovými uchyceními. To jsou například vozy Ford Transit, Mercedes Benz třídy V, Renault Traffic a nebo Citroen Jumper.

Kompletní dodávku kol od společnosti ALCAR využívají především značkoví dealeři, kteří tak chytře šetří své vlastní skladové prostory i čas nutný k montáži kompletů. Komplety jsou k v nabídce včetně senzorů TPMS. V nadcházející sezóně čeká motoristy překvapení, kterým je bonus v podobě cenového zvýhodnění ocelových kol ALCAR STAHLRAD, ALCAR HYBRIDRAD a také litých kol AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO, právě v případě nákupu společně se senzory TPMS.

.

« »

MENU