alpina_b4_s_bi_turbo_edition_99_03_10_5bd780723f7d9

Alpina B4 S Biturbo Edition 99. Spojení toho nejlepšího s motorem z M4

9. 11. 2018 • Novinky, Tuning, Zajímavosti

Nejsilnější provedení civilních BMW vždy patřila mezi obdivované vozy. Výjimkou není ani coupé 440i, které má zvučný šestiválec a dokáže jezdit nejen sportovně, ale také plavně a nebývale úsporně. Jenomže co když vám tohle všechno nestačí? Sáhnete po Alpině!

Alpina není jen pouhým úpravcem vozů BMW. Je to automobilka. Jejich auta tak dostávají svůj jedinečný kód VIN a jsou předělána od základu. Nejinak tomu je také u modelu Alpina B4 S Biturbo, s nímž se automobilka nyní loučí. Na závěr však připravila fantastickou edici!

ZF ve spojení s motorem S55!
Edition 99 v sobě ukrývá to nejlepší ze stále ještě aktuálního BMW řady 4, a nabízí spojení, které jste si v BMW nikdy objednat nemohli. Vůz skutečně dostal famózní třílitr s dvěma turbodmychadly, jenž byl původně určen výhradně pro modely M3 a M4. Alpina k němu však nedodala dvouspojku od divize M, nýbrž 8stupňovou převodovku ZF, která celé auto výrazně zjemňuje.

Alpina B4 S Biturbo Edition 99 je díky pohonu všech kol navíc ve sprintu ještě výrazně rychlejší než model M4 (odbočka pro fajnšmekry – v nabídce se Edition 99 objevuje i s pohonem pouze zadních kol). A jelikož nemá širší rozchod s výrazně pozměněnou geometrií náprav, která by ji činila záludnou jako M4, (jinými slovy – auto není z dálky tak široké a svalnaté), bude se s ní jezdit o něco pohodlněji.

Pod 4 vteřiny!
V řeči čísel je na tom rozlučková edice následovně. Dvojitě dopovaný třílitrový šestiválec nabízí 441 koní a 660 N.m. To verzi s pohonem všech kol vystačí ke sprintu z 0-100 km/h za 3,9 sekundy. Zadokolka je pak o 0,4 sekundy pomalejší. Naopak při maximálce zvítězí. Zapomeňte na omezovač, ten se u Alpiny nenosí. Obě auta zvládnou přes 300 km/h (303, resp. 306 km/h). Zajímavostí je, že Edition 99 budete moci objednat i jako kabriolet. Ten bude ovšem k mání jen s pohonem zadních kol.

Pokud se vám nové auto líbí, měli byste vědět několik věcí. A čtěte rychle! Alpina B4 S Biturbo Edition 99 vznikne opravdu v počtu pouze 99 kusů pro celý svět. A zájem je veliký. Startovací cena byla stanovena v přepočtu na 2,3 milionech Kč a předprodej byl již zahájen.

Pokud civilní BMW řady 4 milujete a válí se vám doma zbytečné miliony, nečekejte. Nic lepšího z tohoto vozu již nevzejde. A možná že ty miliony koneckonců nemusejí být tak zbytečné. Klesat na hodnotě bude tohle auto výrazně pomaleji!

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz