5ae72a28-1977-porsche-911-coupe-tesla-electric-motor-1

Historické Porsche 911 dostalo elektromotor z Tesly. Byl to dobrý nápad?

9. 11. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Zatímco celý automobilový svět je v očekávání příchodu prvního elektrického Porsche, modelu Taycan, americký tuningový úpravce na to šel z opačného konce. Vzal klasické Porsche z roku 1977, a plochý šestiválec vyměnil spolu s bateriemi za nejsilnější elektromotor z Tesly…

Kontroverzní dílo má na svědomí dílna ze srdce samotné Kalifornie. Jmenuje se StreetFighter LA a již při minulých ročnících světoznámého festivalu SEMA proslula pověstí, že jí žádné tabu není cizí. Stačí si vzpomenout třeba na BMW M3 E36 s motorem z Nissanu Skyline GT-R R34.

O stoosmdesát!
Tentokrát však Američané zašli ještě dál, a narovinu se vás okamžitě ptáme, jestli byste podobnou úpravu ještě zkousli? Původní Porsche 911 Carrera je totiž nejenom nádherným, ale i hodně ceněným autem. A plochý, vzduchem chlazený šestiválec? Už jen ho slyšet je pro fanouška motorismu pohlazením po duši.

Zde však nezůstal kámen na kameni. Auto dostalo širší bodykit připomínající rozkročenou Carreru 2.7 RS, zbrusu nový hořčíkový rám, stavitelný podvozek a velmi líbivá kola BBS v klasickém designu. Přední světla s rozptyklami byla rovněž vyměněna za moderní LED světlomety a celé auto tak pusobí velmi uhlazeně a moderně, zatímco si stále zachovává původní charisma. Vážně moc dobrá práce.

Nejrychlejší 911 ve zrychlení? Dost možná
Původní charisma však okamžitě vyprchá, jakmile člověk zjistí, co je pod zadní kapotou. A není to rozhodně žádný propadák. Elektromotor z Tesly dává tomuto útlemu vozu výkon astronomických 710 koní. Z 0-100 km/h tak frnkne dříve, než kdokoliv z nás stihne dokončit větu. (Oficiální údaje bohužel nejsou známy.)

Stále se ale ptáme: „Není to už moc?“ Jasně, auto je to nádherné, jen, …nemůžeme se zbavit pocitu, že podobný stroj se něčeho podobného nikdy neměl dočkat. Co si o tom myslíte? Budeme rádi, když nám svůj názor zdůvodníte v komentářích.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz