Alpina B6 Bi-Turbo Coupe

1. 12. 2011 • Novinky, Tuning

Pokud bychom měli vyjmenovat několik předních světových značek, které se věnují profesionálně tuningovým úpravám na automobilech, jistě bychom se shodli například na firmě Hamann nebo Brabus. Třetím do party je Alpina, která si vždy vezme do parády nějakého bavoráka. V tomto případě se jedná o šestkové  kupé. Oficiální název je B6 Bi-Turbo Coupe.

Udělat ze sériově vyráběného vozidla drahocenný „vytuněný“ šperk, neznamená pouze lehké úpravy v podobě designu, ale především úprava motoru. Výfukový systém Akrapovič z titanu, prohání v tomto případě hliníkové twin-turbo o obsahu 4,4 litru, V8, vybavený písty Mahle a vysoce výkonným chladícím systémem. Beroucí dech je jeho 397 kW, tedy 533 koní a 700 Nm točivého momentu. Kupé má o celých 33 koní více, než jeho bráška bez střechy, B6 Bi-Turbo Cabriolet. Při sešlápnutí plynového pedálu až k podlaze, nás z 0 na 100 dostane osmistupňová automatická převodovka ZF za 4,4 sekundy a ručička tachometru se zastaví na 320 km/h.

Silnému motoru musí odpovídat také karoserie, nejen designem, ale především funkčností. Proto nové B6 Bi-Turbo Coupe dostalo od Alpiny aerodynamickou sadu, která obsahuje přední spoiler z uhlíkových vláken a zadní s volitelným zadním křídle. Ve standartu je funkce Performance Control (elektronicky nastavitelné tlumiče) a také Dynamic Drive (elektronicky řízené stabilizátory na přední a zadní nápravě). Ladný pohyb po vozovce mají na starosti 20ti palcová kola. Ráfky typu Alpina Classic s pneumatikami Michelin Pilot Super Sport. I na interiéru je samozřejmě poznat, kterýma že to šestka prošla rukama. Sportovní kožený volant je ručně šitý, potažený kůží Lavalina, čalounění se nese též v rysech Alpiny. Vše doplňují modře osvícené vstupní prahy.

Pokud někdo touží po automobilu kupé a rozhodne se objednat toto šestkové, které je tělem BMW, ale duchem Alpinou, má se rozhodně na co těšit.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz