Scion FR-S: třetí do party + video

1. 12. 2011 • Novinky, Videa

Upřímně doufáme, že všemožných variací malého japonského coupé ještě nemáte plné zuby a stále se vyznáte v jejich názvech. Takže čistě pro rekapitulaci – auto, kterému se přezdívá Toyobaru podle dvou automobilek, jež se podílejí na jeho výrobě, nakonec dostalo čtyři různé názvy. Jako první se představila Toyota, v Japonsku pojmenovaná suše, avšak výstižně, číslicemi 86, zatímco pro Evropu se jmenuje GT 86. Poté přišlo velmi podobně vypadající Subaru BRZ. A nyní na světlo světa vykouklo poslední trojče určené pro americký trh, Scion FR-S.

Proč zrovna takový název? Scion je speciálně pro Ameriku vytvořená divize Toyoty, která se zaměřuje na mladé lidi. Je tedy logické že se na tamním trhu bude auto prodávat pod touto “lifestylovou” značkou a ne jako důchodcovská Toyota. Ačkoliv nepochybujeme, že i mezi důchodci se najdou nadšení řidiči, kterým se toto auto trefí do vkusu. Další tři písmena jsou rovněž předvídatelná a znamenají “Front engine, Rear wheel drive a Sport” – tedy jde o zkratku pro sportovní auto s motorem vpředu a pohonem zadních kol.

Po stránce designu je to další variace na téma “najdi 5 rozdílů.” Na technice najdeme rozdílů snad ještě méně, jestli vůbec nějaké, vše tedy zůstává při starém. Tak se alespoň podívejme na video Subaru BRZ, které na zpomalených záběrech předvádí i nějaké ty průjezdy přetáčivým smykem.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz