Renault (Grand) Scénic prodělal omlazení

1. 12. 2011 • Novinky

Francouzská automobilka Renault představila facelift svého kompaktního rodinného MPV Scénic /Grand Scénic pro modelový rok 2012. Na co se mohou zákazníci těšit?

Například na přepracovanou přední část vozu, které dominují světlomety oválného tvaru a lehce modifikovaný nárazník s integrovanými mlhovými svítilnami a LED diodami sloužícími pro denní svícení. Novým designem rovněž oplývají kola z lehkých slitin a koncové svítilny. Celkově lze omlazení karoserie poznat na první pohled. O honosnější vzezření se pak stará víc chromovaných doplňků v čele s výraznou boční lištou.

Začátek prodeje v lednu příštího roku bude také znamenat menší vír ve výběru pohonných jednotek. Ve voze se objeví zcela nový naftový čtyřválec s označením dCi 110, jež ze zdvihového objemu 1,5 litru dokáže vymáčknout výkon 81 kW (110 koní) a kroutící moment 260 Nm. Hlavní předností agregátu je tedy slušná dynamika při velmi nízké spotřebě paliva. Ta se v kombinovaném cyklu pohybuje okolo hodnoty 4,1 l/100km. Emise Co2 pak činí pouhých 105g/km. Chybět nebude ani silnější verze o výkonu 130 koní se spotřebou 4,4 l na 100 kilometrů.

Příznivce zážehových jednotek pak zcela jistě nadchne přeplňovaný čtyřválec TCe 115 se zdvihovým objemem 1,2 litrů a výkonem 115 koní, který nabídne oproti současné šestnáctistovce o 20% nižší spotřebu paliva.

Byla by veliká škoda opomenout nové systémy, které hlídají jízdní pruhy a automaticky zapínají denní svícení a dálkové světlomety.

A jaká bude cena? Nový Scénic se začne ve Francii prodávat za cenu v přepočtu 544 tisíc korun. Větší sourozenec Grand Scénic přijde na dalších 70 tisíc.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz