Romeo Ferraris: Brera s výkonem 358 koní!

2. 12. 2011 • Novinky, Tuning

Zatímco italská automobilka Alfa Romeo svůj nepříliš úspěšný model Brera vesele po desítkách šrotuje, jinde na světě si této krasavice váží natolik, že i rok po ukončení výroby pro ni připravili atraktivní body-kit v kombinaci s posilněnou pohonnou jednotkou.

Těmi hrdiny, kterým není osud Brery lhostejný, jsou společnosti Romeo Ferraris a britská Alfa Romeo Autodelta. Obě se zaměřují vedle závodění především na tuning a o něm bude i můj dnešní článek.

Alfa Romeo Brera je pořád nádherným kouskem italské techniky, jejímž srdcem je vidlicový šestiválec o zdvihovém objemu 3,2 litru s výkonem 191 kW (260 koní) a hodnotou točivého momentu slušných 322 Nm. Stačilo však přidat odstředivý kompresor s mezichladičem a speciálním potrubím, který v kombinaci s novým sportovním výfukovým systémem a řídící jednotkou motoru dokázal vyprodukovat dalších 98 koní výkonu a 120Nm točivého momentu. Nárůst výkonu je nejlépe patrný z času potřebného ke zrychlení z klidu na 100km/h. Čas se totiž zkrátil z 6,5 vteřiny na rovných 5 vteřin. O 20km/h se také posunula maximální rychlost, která má nově hodnotu 260 km/h.

Opomenout bychom neměli ani decentní, přesto více než zajímavý body-kit, jež v sobě zahrnuje lakování karoserie bílou perletí, tmavé 19“ kola z lehkých slitin, nový přední nárazník, boční prahové nástavce a zadní nárazník s otvory pro čtveřici koncovek výfukového systému. Po technické stránce přibyl nastavitelný podvozek s novými pružinami.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz