icar-iphonehacks

Apple opět odkládá uvedení svého auta

7. 2. 2024 • Novinky, Zajímavosti

Naposledy jsme se zabývali plánovaným vozem od společnosti Apple (projekt Titan) před více než rokem a to s určitou mírou skepticismu. Americká společnost do týmu, který vozidlo vyvíjel, investovala přes deset let miliardu dolarů ročně. Původně mělo jít o auto bez volantu a pedálů, které bychom, podle informací ze začátku této dekády, měli začít používat již v příštím roce. Avšak tento odhad se nakonec ukázal jako nerealizovatelný.

Na konci roku 2022 společnost přiznala, že s aktuální technologií není proveditelné vyvinout Apple Car. Avšak Apple následně snížil své požadavky a posunul termín premiéry na rok 2026. Plánovaný vůz měl dostat volant a pedály, aby bylo možné ho ovládat člověkem a jeho autonomní režim měl být funkční pouze na dálnici. Ale ani toto plánované schéma již neplatí. Apple snižuje své požadavky na autonomii ještě více; novinka by měla být vybavena tak, jako současné vozy Tesla – autonomie bude označována jako Level 2+ podle agentury Bloomberg.

To znamená, že v určitých situacích (například na dálnici) bude vůz schopen díky pokročilému adaptivnímu tempomatu, asistentu pro udržování v jízdním pruhu a dalším asistentům jet sám, ale řidič musí být stále za volantem a připraven kdykoli zasáhnout. Tento přístup je velkým ústupkem od původního záměru přinést plně autonomní auto v nejvyšším Levelu 5 (schopné jet bez řidiče kdykoli a kdekoli).

A to ještě není vše. Podle informací agentury Bloomberg přímo od insiderů se zdá, že auta od Apple neuvidíme ani v roce 2026, ale nejdříve v roce 2028. Upřímně řečeno – velmi by nás překvapilo, kdyby se tato informace ukázala jako pravdivá. Pokud vůz od Apple skutečně jednou spatříme, myslíme si, že to nebude v této dekádě.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz