aston-martin_db4_1961_photos_3

Aston Martin DB4 vytvořen za pomocí 3D tiskárny

2. 8. 2013 • Novinky

Jak asi všichni vědí, Aston Martin DB4 již dávno nepatří mezi vozy, na které by mohl běžný smrtelník finančně dosáhnout. Říká se ale, že nic není nemožné a softwarový inženýr z novozélandského Aucklandu toto rčení dokonale potvrzuje. Ivan Sentch chtěl mít svojí DB4 doma v garáži, i kdyby to měla být jen replika. Zapřáhl proto do práce renderovací software a jal se programovat jednotlivé součásti karosérie.

Pomocí stolní tiskárny Solidoodle poté začal tisknout díly 4×4 palce, vlepované na dřevěný rám a vzájemně spojené. V současné chvíli je hotovo zhruba 2500 dílků, tvořící asi 72 procent celého procesu. Ve chvíli kdy bude hotovo, plánuje Ivan pomocí pískování vytvořit povrch pod lak a následně nalakovat karoserii klasickým postupem.

Do tisku půjde kromě karosérie i celá palubní deska a další interiérové části. Celek potom poputuje na základ ze staršího Nissanu Skyline. Ivan odhaduje dobu dokončení projektu ještě na dalších 4-5 let a jestli vůz někdy opravdu reálně vyrazí na silnice, to zůstává ve hvězdách.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz