Audi R8 Hyper Black Edition

14. 3. 2011 • Novinky, Tuning

O jediném supersportovním voze z dílen Audi jsme již nějaký čas nepsali. Teď se nám R8 připomněla díly německému úpravci Anderson Germany, který představil edici s názvem Hyper Black Edition.

Agresivní design vozu podtrhuje masivní přední nárazník se spoilerem a velký zadní difuzor, který doplňuje mohutné přítlačné křídlo. Nebyla by to však Black edice, pokud by automobil nebyl celý v černém. Základem je exkluzivní černý lak, jež koresponduje s 19“ koly z lehkých slitin s akcentem z uhlíkových vláken, tónovanými skly a zatmavenými koncovými světly. Protipólem pak jsou brzdové třmeny vyvedené v oranžové barvě.

Kombinace černé a oranžové pronikla i do interiéru. Zde však hraje prim především uhlíkové vlákno, které se zabydlelo snad všude. Od ruční brzdy, dveřních výplní, středové konzoly, až po volant. Nejvíce však zaujmou krásné kožené sportovní sedačky a sportovní volant.

Co by to však bylo za tuning, aby se nesáhlo i na motor? Díky nainstalovanému high-flow vzduchovému filtru, přemapováné řídící jednotce ECU a sportovnímu výfukovému systému, poskočil výkon 5,2litrového desetiválce o znatelných 47kW a ustálil se na hodnotě 433kW (589 koní).

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz