Mercedes-Benz S-Klasse od Inden Design

15. 3. 2011 • Novinky, Tuning

Když se řekne úprava Mercedesů, tak si většina lidí vybaví jména jako AMG nebo Brabus. Nejsou to však jenom tihle dva největší úpravci.  Tuning vozů značky Mercedes-Benz totiž nabízí celá řada menších či větších dílen a my se na jednu takovou menší dnes podíváme. Jmenuje se Inden Design a bere si za cíl přiblížit S500 k bájné metě jménem S65 AMG. Tedy alespoň pokud jde o vzhled.

Balíček úprav nabízí nový přední spoiler, boční prahy a zadní nárazník s integrovaným difuzorem se čtveřicí koncovek výfuku. Dále se na předním nárazníku zabydlely LED diody pro denní svícení. Diody také spatříme na vnějších zpětných zrcátkách, kde slouží jako blinkry. Nejsou to ale jen nové plasty. Je to také především šedá fólie, která vůz pokrývá a dodává mu jedinečný matný vzhled.

A jak je na tom 5,5litrový osmiválec? Ten posílil ze sériových 388 koní na 420 (309kW) a to díky přeprogramování řídící jednotky a novému sportovnímu výfukovému systému z nerezové oceli od AMG. Pár koní navíc, zvýšená maximální rychlost. To už je potřeba také pořádných brzd. Zde zákazník dostane opravdu to nejlepší, neboť brzdy pocházejí z modelu S600 V12 BiTurbo a vpředu mají 6 pístků a vzadu 4.

Tím ale pořád ještě úpravy nekončí. Inden Design snížil podvozek o celých 50mm a na vůz nasadil opravdu krásná 20“ kola z lehkých slitin, jež obouvají pneumatiky o rozměrech 265/30 na přední nápravě a 275/30 na zadní.

Majitel tohoto krasavce ale nejčastěji uvidí interiér. Ten si ho bude hýčkat vybranou kůží ve dvoubarevném provedení a alcantarou, ze které je například celý strop a výplně dveří. Dřevěné lišty nahrazuje uhlíkové vlákno a nový tachometr je ocejchován až do 360km/h.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz