Audi S8 Superior Grey Edition od úpravce Anderson Germany

10. 12. 2011 • Novinky, Tuning

Stejně tak jako zraje dobré víno, získávají některé vozy s rostoucím věkem na exkluzivitě. Třeba takové Audi A8. Před pár lety bylo vhodné akorát pro členy vlády a prezidenta, dnes je snem každého majitele diskotéky v Ustí nad Labem. Dost podobně je na tom například jeho silnější verze- model S8, o kterém bude můj dnešní článek.

Ale nebojte se, nebudu se zabývat politickou situací v ústeckém podsvětí. I když věřím, že by si v této společnosti silné S8-čky své majitele rozhodně našly. A našly by si je také mezi nerozvážnými mladíky, kterým hraje do karet raketově padající cena ojetin. Tohoto trendu se chce vyvarovat společnost Anderson Germany, jež pro Audi S8 připravila exkluzivní balíček úprav, který není pro každého.

Pod kapotou této luxusní limuzíny se nachází desetiválcová pohonná jednotka o zdvihovém objemu 5,2 litru, odvozená z modelů Lamborghini, s maximálním výkonem 331 kW (450 koní). Celkový nárůst výkonu o 58 koní oproti sériovému provedení má na svědomí přeprogramovaná řídící jednotka motoru, nový výfukový systém a zvětšené sání.

Mnohem zajímavější je však exteriér vozu, jemuž dominuje především matný šedý lak kontrastující s černými lesklými koly z lehkých slitin o velikosti 22 palců obuté do pneumatik Hankook Vertus S1 EVO2. Na vozidle dále nemůže chybět hromada nádechů, průduchů a výdechu, stejně tak jako doplňky z uhlíkového vlákna. Budoucí majitele se tedy mohou těšit na upravenou přední masku, nárazník s integrovaným pásem LED diod pro denní svícení, vytažené blatníky, upravené vnější zpětná zrcátka a difuzor obsahující čtveřici koncovek výfukového systému. Na silnici toto vozidlo rozhodně nepřehlédnete!

Co Vám bohužel zůstane s největší pravděpodobností skryto, je interiér očalouněn kombinací prošívané kůže a alcantary. Z prvků komfortní výbavy pak nechybí nic, co by mohla posádka postrádat. Ve voze tedy nalezneme výkonnou audio soustavu, dvojici DVD přehrávačů pro zadní cestující, satelitní navigaci, tempomat, systém MMI. A takto bych mohl pokračovat téměř donekonečna.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY