Mercedes-Benz C63 AMG Coupe Black Series [video]

11. 12. 2011 • Novinky, Videa

Je to již pár měsíců co se světu oficiálně představil nabroušený Mercedes-Benz C63 AMG Coupe Black Series a my stále nevycházíme z údivu, co v tom Německu dokázali vyrobit. V tom nás ostatně podporuje samotná automobilka, která si pro své fanoušky připravila nové video ukazující C63 Coupe v akci!

Jen o videu dnešní článek jistě nebude. Nejprve se podívejme na exkluzivní paket Aero, jež nabídne upravený přední nárazník s množstvím karbonových doplňků a speciálně upravené zadní křídlo. Nemůžou chybět ani nové kryty vnějších zpětných zrcátek, boční prahy a upravený zadní difuzor. K tomu všemu zákazník navíc dostane 19-ti palcová kovaná kola se závodními pneumatikami Dunlop SP Sport Maxx, vyvinutými speciálně pro tento model.

YouTube Preview Image

Pod kapotou nejsilnějšího Mercedesu třídy C nalezneme již zmíněný 6,2litrový atmosférický osmiválec vyladěný na maximální výkon 380kW (517 koní). Tedy o celých 30 koní více, než kolik nabízí dosud nejsilnější verze C63 AMG Performance. Hodnota kroutícího momentu je 620Nm a tak se vůbec není čemu divit, že vůz dokáže i díky sedmi-rychlostní převodovce AMG SPEEDSHIFT MCT se zámkem zadního diferenciálu zrychlit z nuly za 100km/h za 4,2vteřiny.

Tato generace Black Series je již čtvrtým modelem od roku 2006 a stejně tak jako její předchůdci nabízí tu nejlepší techniku co je v daný moment na trhu. Vůz tak disponuje sportovním stavitelným podvozkem, tužšími stabilizátory a šestipístkovými brzdovými třmeny. Ty mohou být na přání doplněny o keramické kotouče, jež se budou ukrývat za titanově šedými kovanými koly z lehkých slitin o velikostech 9×19“ vpředu a 9,5×19“ vzadu. K dispozici budou vedle paketu Aero také dva balíčky Track a Aerodynamic, jež přidají vozu na obratnosti na okruhu resp. přidají dalších pár karbonových doplňků. Bude tedy jen a jen na majiteli zda svůj Mercedes postaví i na trať nebo ho bude s chutí předvádět po okolí.

Uvedení na trh tohoto atraktivního sportovního náčiní se pak plánuje na leden příštího roku. A zajímá Vás cena? Ta činí 115.430 euro včetně daní pro základní specifikaci.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz