thule

Autem na letní výlety

5. 6. 2013 • Novinky, Zajímavosti

Mnoho z nás určitě rádo využije blížící se léto k víkendovým výletům nebo cestám na dovolenou. Pokud se i Vy chystáte vyrazit s celou rodinou autem na výlet, možná oceníte možnost přepravy zavazadel nebo jízdních kol na tažném zařízení nebo na střeše vozu.

Přepravujeme jízdní kola


Cyklistika je u nás hojně rozšířené hobby a kola si často vozíme s sebou i na dovolenou. Pokud jste si také kolo někdy chtěli naložit do auta, jistě jste se také potýkali s otázkou nejvhodnější možné přepravy. Jedno nebo dvě kola možná ještě dáte do kufru auta, když sklopíte zadní sedačky. Jestli vyrážíte ve dvou, dá se to zvládnout. Pokud ale potřebujete, aby v autě zbylo místo také pro další pasažéry, bude nezbytné kola přepravovat efektivněji. Možnosti jsou prakticky tři.

Nejčastěji se využívá zřejmě přeprava kol na střeše vozu. Na střešní nosič se připevní speciální držáky na kola, do kterých se pak kola postaví. Výhodou této varianty bývá cena nosiče a možnost přepravy většího množství kol. Někteří řidiči ovšem tuto variantu nemají příliš rádi, protože kola se na střechu hůře dávají a jsou při cestě více vystavena přírodním vlivům. Přeprava více kol na střeše vozu navíc může zvýšit průměrnou spotřebu vozu. Pokud se rozhodnete pro koupi střešního nosiče, můžeme Vám doporučit kvalitní střešní nosiče severské značky Thule, která má velmi dobrou pověst.
Druhou možností, která je dost možná nejlepší, jsou nosiče kol na tažné zařízení. Tuto variantu však využijí pouze ti, kdo mají auto vybaveno tažným zařízením. Výhodou tohoto řešení je snadné umístění kol do nosiče. Kola jsou také za autem více chráněna před povětrnostními vlivy a nezvyšují tolik průměrnou spotřebu paliva. Nevýhodnou oproti střešním nosičům mohou být větší pořizovací náklady.
Třetí možností jsou pak nosiče na zadní páté dveře. Jedná se o jakýsi kompromis, u kterého se ovšem diskutuje, jak zvládají páté dveře a jejich zavěšení váhu jízdních kol. Pro majitele vozů, kteří nemají tažné ani střešní nosič je to ovšem dobré řešení.

Zavazadla hoďte na střechu


Pokud střešní nosič máte, můžete zvážit i pořízení střešního boxu Thule. Boxy zpravidla slouží především pro uložení lyží a snowboardů v zimě. Ale i v létě je využijete, pokud se chystáte na dovolenou autem v plném počtu pasažérů, snadno totiž do nich naložíte zavazadla, která by jinak uvnitř auta zavazela a snižovala pohodlí.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz