Forza5_E3_Screenshot_03

Blog Dominika Valáška – Pojďme závodit Prahou!

16. 9. 2013 • Blogy, Novinky

Jak to tak v poslední době sleduji, centrum Prahy lze zavřít už opravdu kvůli všemu. Stačí být běžec, cyklista nebo homosexuál a radnice velmi ráda vyhoví všem požadavkům na uzavření sebedůležitějších dopravních tepen hlavního města.

Proč to tady vlastně píšu? Protože v sobotu 14. září proběhla na pražském Smetanově nábřeží další z ultrakulturních, sluníčkových akcí. „Zklidněné“ nábřeží opět sloužilo lidem, ale hlavně ne těm, co by po něm chtěli jet autem. Proběhly zde jakési trhy a všichni dohromady si dali štrůdl (fakt si nedělám srandu, štrůdl byl dost zásadním bodem programu) a společně se radovali. Aktivisté potom tuto událost „no vždyť se podívejte, jak to tam bylo pěkný!“ využijí do „studie“ hovořící pro úplnou stálou uzavírku této důležité dopravní spojnice a na magistrále postojíme o dalších 15 minut déle.

To bude zase překvapení, až všichni zaplacení trhaři a štrůdlaři zmizí a kompletní osazenstvo Smetanova nábřeží budou tvořit výhradně bezdomovci a měšťáci.

Dostal jsem na to konto nápad, co kdybychom si chtěli po Praze uspořádat malý automobilový závod? Mohlo by se to jmenovat třeba „Zažili jsme Prahu dveřma napřed“. Co myslíte, dostali bychom od magistrátu hlavního města požehnání stejně jako davy cyklistů, běžců, teploušů a štrůdlařů?

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz