bez-nazvuj

BMW Alpina B7 (E24) Turbo Coupe. Král jde do aukce

11. 4. 2019 • Historie, Novinky

BMW řady 6 generace E24 začíná být jedním z nejcennějších artiklů z Mnichova vůbec. To auto je totiž tak charakterní a nádherné, až z něj přechází zrak. Věděli jste ovšem, že pár kusů do celosvětové produkce přispěla také spřátelená automobilka Alpina?

Nenechte se zmást názvem, přestože BMW E24 je označováno jako BMW řady 6, automobilka Alpina v tom v té době neviděla velký problém a vůz pojmenovala jednoduše – B7 Turbo Coupe. Majitel tohoto vzácného kusu tvrdí, že jeho vůz je jedním z nejvzácnějších 17 kusů, do nichž byl originálně namontován také katalyzátor. To z něj delá ještě raritnější kousek. Celkem pak modelů Alpina generace E24 vzniklo jen 130.

Rychlé i dnes

Přenádherný stroj ukrývá pod kapotou jednotku s objemem 3.4 litru o výkonu 325 koňských sil. Ovšem pozor! V pásmu od 2 400 do 3 000 otáček disponuje také točivým momentem 520 N.m, který mu na tehdejší dobu zajišťuje doslova brutální odpich. Z 0-100 km/h? Už za 5.8 sekund. A maximálka? 265 km/h. To je i na dnešní poměry pořádný fičák!

Čekáte dokonalý stav? Do toho bude ještě pár věcí scházet. Aukční společnost hovoří třeba o sníženém kompresním poměru motoru, který tak už nebude dávat plný výkon. Auto by tedy mohlo být k prodeji poměrně levně a následně by si některý nadšený fanda mohl nechat udělat generálku motoru, nebo..?

S nejvyšší pravděpodobností záleží, jak bude onen fanda bohatý a zda má rád malinový odstín kůže. V té je totiž oděn doslova celý interiér. No každopádně k věci. Prodejní cena tohoto vozu je prozatím odhadována mezi 140 000 a 160 000 Eury. Nadšenec proto do kapsy nesáhne zrovna málo. Bude však nesmírně zajímavé sledovat, jak to celé nakonec dopadne a za kolik se toto hříšně krásné auto prodá. Aukce proběhne koncem tohoto týdne.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY