819b6101-panamera-911turbos

Bratrovražda. Vyhraje Porsche Turbo S nebo Turbo S E Hybrid?

3. 12. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Nové Porsche Panamera Turbo S E Hybrid je hodně, co hodně, devastujícně rychlé auto. Jeho finální výkon 680 koní totiž z nezanedbatelné části tvoří elektromotory, které autu dodávají nesmírnou šťávu a bleskurychlé reakce.

A to i přes skutečnost, že osmiválcová hybridní Panamera s řidičem váží téměř astronomické 2,4 tuny. Jak to ale dopadne, když ji na souboj vyzve jeden z nejpovolanějších supersportů, který je navíc členem té samé rodiny?

Sprinter s velkým S
Porsche 911 Turbo S patří od doby, kdy dostalo dvouspojkovou převodovku PDK, k jedněm z nejvyhledávanějších sprinterů naší zeměkoule. Toto auto je totiž díky svému launch control systému schopno vypálit na 100 km/h hrubě pod 3 vteřiny.

Dokonce i jeho minulá generace (997) to s danou převodovkou zvládala jen za něco málo přes 3,5 vteřiny, což v době před více než sedmi lety skoro žádné civilní auto neumělo. A z těch běžnějších supersportů vlastně vůbec žádné.

Den D!
No a teď se nám tu obě dvě monstra sešla naráz. My osobně bychom si ještě před zhlédnutím videa vsadili na supersportovní 991, jak to však ve finále dopadlo? Dost bylo slov, podívejte se sami. Technika zrychlování vozů je ale v obou případech obdivuhodná!

.

« »