Chevrolet Camaro ZL1 na Nürburgringu

6. 10. 2011 • Novinky

Americké sportovní vozy byly vždy v Evropě vnímány jako poněkud zastaralé, svou konstrukcí prazvláštní vozy, které dokázaly jet rychle jenom rovně od jednoho semaforu k druhému. V poslední době je tomu však trochu jinak. Že ameriky umí i zatáčky nejlépe dokládá fakt, že nejrychlejším sériově vyráběným vozem na Severní smyčce okruhu Nürburgring je Dodge Viper.

Tomu zdatně sekunduje Chevrolet Camaro ZL1 koncernu GM, které v posledních týdnech tento slavný okruh také okupovalo. A Výsledek? 20,3km dlouhé kolo za čas 7 minut a 41,27 vteřiny, čímž se zařadil mezi vozy jako Mercedes-Benz SLS AMG či BMW M3 GTS. Tomu říkám velmi slušná společnost.

Camaro ZL1 je poháněno přeplňovaným osmiválcem o objemu 6,2 litru s výkonem 432kW (580 koní) a 556Nm točivého momentu. Vozidlo disponuje elektronickým systémem posilovače řízení, který spotřebuje méně výkonu, než konvenční hydraulické systémy.

O propojení silné pohonné jednotky s vozovkou reps. s nápravou se stará manuální převodovka Tremec TR-6060 s dvojitým setrvačníkem, dvouspojkou a třemi synchrony pro hladké řazení. K dispozici je také šestistupňová automatická převodovka se třemi režimy nastavení: Drive, Sport a Manual. Jejich význam jistě není třeba vysvětlovat:)

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz