2021-dacia_bigster_concept-1

Nový Duster se blíží: Dacia představí příští rok spoustu novinek

30. 10. 2023 • Novinky

Dacia je oblíbená na trhu především díky svým cenám, které jsou velmi příznivé. Otázkou však zůstává, zda si udrží tyto ceny i při modernizaci svých vozů. Vzhledem k současným trendům by měla zvážit elektrifikaci svého portfolia a přidání více asistenčních systémů do svých vozidel.

Elektromobil Dacia Spring je k dispozici na českém trhu za atraktivní cenu 538 000 Kč. Tato cena vychází z modelu Renault Kwid, který je určený pro indický trh. Odborníci však tvrdí, že to může být znát na jeho kvalitě. Spring se spíše doporučuje jako firemní auto pro donáškové služby než pro rodiny nebo jednotlivce.

Dacia čelí silné konkurenci v rámci koncernu Stellantis, který nedávno představil nový elektrický Citroën ë-C3 za 493 000 Kč. Tato verze má menší baterii s dojezdem 200 km, ale cena je rozhodně lákavá. Na trh by měly brzy přijít i další elektrické modely, jako je nový elektrický Fiat Panda. Jak se s tím Dacia vypořádá?

V roce 2024 se očekává uvedení třetí generace oblíbeného modelu Duster, který by se měl představit ještě do konce letošního roku. Podle dostupných informací by měl mít nový Duster outdoorový styl a být zaměřen spíše na zákazníky, kteří mají zájem o značku Jeep. Bude nabízet benzínový, LPG a hybridní pohon a měl by být levnější alternativou v této kategorii.

Nový Duster by měl být postaven na platformě CMF-B, což mu umožní prodloužení na 4,4 metru. Tuto platformu používá i model Jogger Hybrid s výkonem 140 koní. Spekuluje se také o možnosti plug-in hybridní verze, ale to zatím není jisté. Zůstává nejasné, zda Dacia bude nadále nabízet i klasický dieselový motor. Na druhou polovinu roku 2024 se očekává nový elektrický crossover odvozený z modelu Renault Kiger, i když bude primárně určen pro indický trh. Tento model by mohl představovat konkurenci pro Citroën ë-C3.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz