auto-1006216_1280

Dezinfekce auta je účinná ochrana proti virům a bakteriím

17. 3. 2020 • Novinky

Foto: Pixabay

V současné době bojuje celý svět proti nebezpečnému koronaviru. Spolu s tím se pojí i často zdůrazňovaná hygiena, kterou by nikdo z nás neměl podceňovat. Správnou hygienou a správnými prostředky můžete výrazně snížit riziko přenosu viru na vás i na vaše okolí. Jednou takovou rizikovou oblastí, kde by se bakterie mohly vyskytovat je i váš automobil. Například věděli jste, že na volantu je více bakterií než na záchodovém prkýnku?

Osobní automobil se v době pandemie jeví jako nejbezpečnější místo na přepravu, pokud tedy dodržujete základní hygienu a pravidla. Nezapomeňte, že než se posadíte do vozidla, tak se během cesty k němu dotknete minimálně dveří nebo výtahu. Pro svou bezpečnost proto noste gumové/latexové rukavice a v žádném případě si jimi nesahejte na obličej. Pokud máte děti je riziko přenosu bakterií a virů ještě vyšší, přestože děti bývají proti nim odolnější, ale mohou být snadno přenašeči.

V současné době se potýkáme s hrozbou koronaviru, a tak je vhodné tomu přizpůsobit i své vozidlo. Zejména tak, že ho prostě vydezinfikujete. Existují dvě varianty, buď použijete klasický líh (slivovice se nepočítá, tu si raději nechte na domácí léčení) a nebo speciální dezinfekční sprej. Líh je univerzálním čistidlem, avšak u spreje byste si měli dávat pozor, kam stříkáte.

Při dezinfikování vozu byste se měli zaměřit zejména na plochy, kterých se nejčastěji dotýkáte. Je to volant, různé voliče – tlačítka, řadící páka a dveře. Vhodné je vyčistit i odkládací prostory, kam dáváte mobilní telefon nebo drobné. Ostatně vydezinfikovat kovové mince také není od věci. Pokud máte doma parní vysavač, směle ho využijte na sedačky – pokud nejsou kožené.

Při kompletní dezinfekci auta je také vhodné se zaměřit na klimatizaci, jejíž čištění řada řidičů zanedbává, a tak sebou roky vozíte špatný vzduch a zápach, který nevyčištěná klimatizace produkuje. Přitom by se klimatizace měla čistit minimálně jednou ročně. Zápach, který cítíte je vinou plísně, která se tvoří na výparníku klimatizace.

Klimatizaci si můžete vyčistit i doma, aniž byste museli auto dávat do servisu. Zvládne to opravdu každý. Stačí si ve vybraných obchodech s auto potřebami koupit speciální pěnový čistič na klimatizaci. Pořizovací cena je přibližně okolo 300 korun. Dobrá zpráva je, že vám jedna lahev vydrží i na tři cykly čištění. Jak čistič používat? Návod najdete na zadní straně.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/