p90302933_highres_bmw-m2-coupe-competi

Díly M Performance Parts pro nové BMW M2 Competition

9. 5. 2018 • Novinky

S motorem z BMW M4 dosahuje dynamika BMW M2 Competition zcela nové dimenze: Řadový, dvojicí turbodmychadel přeplňovaný šestiválec posouvá kompaktní kupé na zcela novu úroveň závodních jízdních zážitků. Pohonná jednotka s výkonem 410 koní rozjede kompaktní model z klidu na 100 km/h za pouhých 4,4 sekundy (4,2 sekundy s dvouspojkovou převodovkou). Nicméně tento drtivý zátah motoru může být ještě razantnější. Při uvedení BMW M2 Competition bude k dispozici řada exkluzivních dílů M Performance Parts z nabídky BMW Originálního příslušenství, které automobil promění v nekompromisní sportovní stroj s odpovídajícím výkonem a vzhledem. Tato závodní know-how pochází od BMW M GmbH.

Nižší hmotnost a ještě více strhující naladění.
S cílem ještě výrazněji zvýšit jízdní dynamiku přišli inženýři BMW s celou řadou propracovaných řešení, které snižují hmotnost BMW M2 Competition a vylepšují jeho již tak velmi sportovní jízdní vlastnosti. Mezi tato řešení se řadí dodatečná výbava z programu M Performance, která je k dispozici jako součást BMW Originálního příslušenství. Podvozek s vinutými pružinami je možné snížit až o 20 mm, technologii tlumení lze individuálně nastavit pro stlačení (12 možností nastavení) i roztažení (16 možností nastavení). Podvozek M Performance zaručuje rychlejší reakce s výrazně nižšími náklony karoserie. Zdokonalené jízdní vlastnosti BMW M2 Competition vyniknou zejména při extrémně dynamické jízdě.

Mezi další díly z programu BMW M Performance Parts se řadí také odlehčená kovaná kola a větší brzdy s ještě lepším brzdným účinkem. Větší, vnitřně chlazené plovoucí kotouče BMW M sportovního brzdového systému s červeně lakovanými třmeny zaručují oproti standardnímu brzdovému systému lepší odolnost proti přehřívání. Pevné hliníkové šestipístkové brzdové třmeny na přední nápravě a 4pístkové třmeny na zadní nápravě generují vyšší brzdný účinek v extrémních podmínkách. K dispozici jsou také odpovídající brzdové destičky. Vycházejí z destiček používaných ve vytrvalostních závodech a byly vyvinuty tak, aby poskytovaly mimořádný brzdný účinek při vysokém tepelném zatížení. S novými kovanými 19palcovými koly z lehké slitiny M Performance Y-spoke 763 M je neodpružená hmotnost ve srovnání se standardními 19palcovými koly o 3,2 kilogramu nižší (s tolerancí ±5 %). To má příznivý vliv na řízení a jízdní vlastnosti. Otevřený design kol z lehké slitiny Y-spoke rovněž odkrývá pohled na červeně lakované brzdové třmeny. Exkluzivní kovaná kola jsou k dispozici v matně černé barvě Jet Black a zlaté Frozen Gold s vyfrézovaným nápisem M Performance. Kromě standardních 19palcových kol z lehkých slitin lze tato kola obout do mimořádně „lepivých“ pneumatik MICHELIN Pilot Sport Cup 2.

Sportovní vzhled vozu zvýrazňují uhlíková vlákna.
Dodatečné odlehčené díly z uhlíkových vláken ušetří další hmotnost. Nově vyvinutá karbonová kapota M Performance s částečně viditelnými uhlíkovými vlákny je nejen přitažlivá na pohled, ale zaujme také vyboulením „Powerdome“. Tato kapota snižuje zatížení přední nápravy o přibližně 9 kilogramů. Skutečně ohromující vzhled je zásluhou kombinace karbonové střechy M Performance, která je také vyrobena z nelakovaných uhlíkových vláken (úspora přibližně 5 kg) a karbonového víka zavazadlového prostoru (úspora přibližně 6 kg, oboje dostupné od 11/18). Hmotnost vozu dále snižují karbonové přední blatníky M Performance se vzduchovými průduchy, na nichž je ponechána viditelná struktura uhlíkových vláken (dostupné od 11/18).

Závodní zvuk zajišťuje výfukový systém M Performance. Odlehčený výfukový systém s klapkami je vyroben z nerezové oceli a vyznačuje se zadním titanovým tlumičem, karbonovými koncovkami s průměrem 93 milimetrů a logem M. Zvukový projev osciluje od sportovního (režim Efficient) až po nekompromisně závodní (režimy Sport a Sport+), čímž ještě více zdůrazňuje jedinečný zvuk dvakrát přeplňovaného řadového šestiválce. Také tento výfukový systém, který bude dostupný od 9/18, šetří hmotnost, a to ve srovnání se sériovým výfukem přibližně o 32 % (8 kg).

Profesionální analýza jízdy pomocí M Performance Drive Analyser.
Řidiči sportovního vozu, jakým BMW M2 Competition bezesporu je, chtějí přesně vědět, jak rychle jedou. Při jízdě na závodním okruhu chtějí znát nejen rychlost, ale také data motoru, chtějí vědět, jak pracovali s plynem a brzdou, a znát hodnoty bočního zrychlení. Analyzátor M Performance Drive Analyser nyní také umožňuje po skončení jízdy s BMW M2 Competition tyto a další údaje zobrazovat, nahrávat, odborně a pohodlně analyzovat a následně je podle libosti sdílet s ostatními. Analyzátor M Performance Drive Analyser pochází přímo ze světa automobilových závodů. Vše, co je zapotřebí, je OBD konektor (On Board Diagnostics) a speciální aplikace pro chytré telefony. Konektor OBD se nejprve umístí do zástrčky v prostoru pro nohy. Poté se s konektorem spáruje chytrý telefon prostřednictvím Bluetooth a promění se v interaktivní systém pro záznam jízdy. Všechny měřené aktivity jsou ukládány přímo do chytrého telefonu. Naměřené časy a zaznamená data lze později dohledat v podobě videonahrávek a grafů. Pro všechny, kteří chtějí natočit videozáznamy svých jízd, BMW Originální příslušenství nabízí držáky akčních kamer M Performance Track a Travel & Comfort. Tyto držáky lze upevnit do závitu tažných ok vpředu i vzadu nebo do interiéru vozu.

Aerodynamické díly z uhlíkových vláken, speciálně navržené pro BMW M2 Competition.
K dispozici je široká nabídka dílů BMW M Performance Parts, které ještě více vizuálně zdůrazní koncentrovanou sílu a aerodynamické kvality BMW M2 Competition. Díly z uhlíkových kompozitů jsou převážně vyráběny ručně a ještě více zvyšují vysoce kvalitní a sportovní vzhled vozu. Všechny tyto díly byly vyvinuty speciálně pro BMW M2 Competition a jsou již typově schváleny. Nevyžadují žádný další záznam do technického průkazu vozu. V nabídce jsou tyto díly M Performance Parts: karbonový nástavec předního nárazníku, karbonový rámeček masky chladiče, boční karbonové průduchy Air Breather (vlevo i vpravo), karbonové krytky zrcátek, karbonové nástavce prahů, karbonové prahové lišty, karbonový zadní difuzor, karbonový zadní spoiler. Dokonce i kryt motoru M Performance pod kapotou je vyroben z tohoto vysoce kvalitního materiálu z uhlíkových vláken. Několikavrstvý lak a leštěný povrch mu dodávají unikátní vzhled. V nabídce je také zadní spoiler M Performance z uhlíkových vláken. Polep M Performance Motorsport je ideálním doplňkem k dílům z uhlíkových vláken a je k dispozici v charakteristických M barvách.

Sportovní designové prvky pro dveře a interiér.
Další designové prvky jsou viditelné po otevření dveří: LED dveřní projektory s novou technologií promítají fascinující grafiku na zem vedle vozu a proměňují nastupování v jedinečný zážitek. Speciálními prvky výbavy jsou také dva sportovní volanty, jež propůjčují interiéru vozu skutečný nádech motorsportu. Volant M Performance Pro, který je v horní a spodní části potažený kvalitní kůží a v části, kde řidič volant drží, používá alcantaru, je mimořádně příjemný na dotek a také nebývale funkční. Alcantarou potažený volant M Performance se závodním displejem a uhlíkovými vlákny s otevřenými póry je obzvláště sportovním příslušenstvím. V horní části jeho věnce je umístěn displej, který v závislosti na zvoleném režimu řidiči poskytuje důležité informace. Například v režimu Sport jsou zobrazovány stopky a informace o příčném a podélném zrychlení. V režimu Race stopky zobrazují minuty, sekundy a setiny sekund. Jednotlivé režimy lze jednoduše a pohodlně měnit pomocí dvou tlačítek v místech, kde má řidič na volantu palce. Ještě intenzivnější závodní atmosféru zprostředkovává ukazatel řazení s barevnými LED diodami na levé i pravé straně.

Vylepšování vozu do posledního detailu díly M Performance Parts.
M Performance pedály z nerezové oceli a M Performance koberečky jsou dynamickými prvky v prostoru pro nohy posádky vpředu. Součástí interiérového kitu M Performance jsou vysoce kvalitní součásti pro hlavici manuální převodovky/volič dvouspojkové převodovky a madlo ruční brzdy z karbonu a alcantary. Dokonce i klíč od vozu lze vylepšit elegantním pouzdrem M Performance z karbonu a alcantary. Pro všechny, kteří se chtějí o svůj vůz starat stylově, je součástí nabídky BMW Originálního příslušenství také ochranná plachta M Performance.

.

« »