Dodge challenger srt hellcat 16

Dodge Challenger SRT Hellcat bude mít nakonec mnohem více koní [video]

2. 7. 2014 • Novinky

Dodge Challenger SRT Hellcat měl být tím vůbec nejvýkonnějším sériově vyráběným muscle carem na světě. Původně se hovořilo o 600 koních (447 kW), realita je ale nakonec poněkud odlišná. Inženýrům se z auta nakonec podařilo vymáčknout neskutečných 707 koní (527 kW) a 880 Nm kroutícího momentu. Všechna tato síla pochází z kompresorem přeplňovaného osmiválce o zdvihovém objemu 6,2 litru.

Taková porce překonává nejenom konkurenta z vlastní stáje s názvem Dodge Viper SRT, na zadek dá tabulkově i italským supersportům jako Lamborghini Aventador nebo Ferrari FF. Netvrdíme sice, že se jim může rovnat v zatáčkách, i tak jde ale o pořádnou porci koní a síly. Zvláštností je také možnost volby ze dvou klíčů, kterými svůj nadupaný Challenger nastartujete. Ten s červenou krytkou aktivuje maximální potenciál a všech 707 koní je vám plně k dispozici. Když se vám zachce zajet si jenom na nákup a nechcete si cestou odrovnat zadní pneumatiky, zvolte ten černý, omezí totiž výkon na 500 koní, a to je přece naprosto obyčejná a nudná hodnota, že ano?

YouTube Preview Image .

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/