Elektrická Quimera AEGT na trati [video]

16. 8. 2011 • Novinky, Videa

Říkáte si, že jste o žádné Quimeře ještě nikdy neslyšeli? Tak to je ideální doba Vám tento supersport představit. A nejedná se jen tak o ledajaké přibližovalo. Tohle je totiž dokonce nejrychlejší elektromobil na této planetě. Sprint z nuly na 100km/h zvládne za 3 vteřiny a uhánět dokáže maximální rychlostí až 300km/h. V čem tkví jeho kouzlo?

Především v nekonvenčním ryze funkčním aerodynamickém designu karoserie z uhlíkových vláken, masivním přítlačném křídle doplněném o neméně masivní difuzor a závodní pneumatiky. A nesmíme zapomenout na to nejdůležitější. Pohon.

O ten se stará trojice elektromotorů o celkovém výkonu 522kW (700 koní) a 1000Nm točivého momentu. Šťávu pak do soustavy dodává celá hromada baterií typu lithium-polymer, umístěných v prazích vozu. To, že se nejedná o žádné ořezávátko pak dokládá přiložené promo video, kde vůz uvidíme v akci na závodním okruhu. A nezapomeňte si poslechnout ten syrový zvuk!

Společnost Quimera zatím postavila jediný funkční prototyp se jménem AEGT a zda se potenciální zákazníci dočkají sériové výroby, je možno pouze odhadovat. Za sebe však říkám: “Sem s ním!”.

YouTube Preview Image

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz