1695623598_5-copy_3c9a06aa-1920x1074

Elektromobily Škoda pro širší masy přijdou brzy

25. 9. 2023 • Novinky, Zajímavosti

Především SUV Škoda Elroq a potenciálně menší městský vůz bez oficiálního názvu mají podle Martina Jahna, člena představenstva Škoda Auto, potenciál dosáhnout stejného prodeje jako stávající bestseller Octavia. Elroq se na trhu objeví již koncem příštího roku.

Tuto informaci předal redaktorovi portálu Autonaelektřinu během slavnostního uvedení značky Škoda na vietnamský trh.

Podle něj je také úspěšným projektem model Enyaq, který je momentálně nejžádanějším elektromobilem v Nizozemsku. Nicméně až model Elroq, který by měl mít nižší cenovku, by mohl zaujmout širší skupinu motoristů.

Jahn také vysvětlil, jak bylo vybráno jméno Elroq. “Původně to byl pracovní název složený z elektrický a Karoq. Dlouho jsme uvažovali o definitivním jméně, ale zatím nebylo rozhodnuto ani pro menší městský vůz, ani pro velkoprostorový sedmimístný elektromobil.”

Jako poslední z řady připravovaných elektromobilů Škoda představí kombi. “Stále zvažujeme, do jakého segmentu tento vůz zařadit, zda bude mít potenciál nahradit Octavii nebo Superba ve firemních flotilách,” dodal.

Podle Jana chce Škoda také uvést své elektromobily na nových trzích, včetně Indie a Vietnamu, i když zatím tyto trhy nemají příliš vysoký prodejní potenciál.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY