fabia-be1-design-rs-01

Fabia RS se vrátí. Dorazit má za tři roky jako hybrid.

1. 3. 2018 • Novinky

Není to tak dlouho, co Škoda oznámila návrat legendárního jména Felicia, která v rámci elektrifikace modelů koncernu Volkswagen dorazí jako plnohodnotný elektromobil. Nyní se objevují také informace, že v rámci řady nových hybridů se plánuje i návrat rychlejší Fabie RS. Ta bude sdílet techniku s modely Cupra od Seatu.

Tyto informace pustil do oběhu britský magazín Autocar, jehož zdroje přímo z koncernu tvrdí, že právě hybridní ostré hatchbacky mají hrát důležitou roli na cestě k rozsáhlé elektrifikaci značek Volkswagenu. Spolu s ostatními hybridy tak budou mezistupněm, než se dočkáme plně elektrických modelů. Koncern Volkswagen chce do roku 2025 prodávat milion elektromobilů ročně a nabízet celkem 30 takových modelů u svých značek.

Díky této strategii bychom mohli vidět s hybridním ústrojím i návrat ostré a ikonické Fabie RS, která se po neúspěšné druhé generaci tohoto modelu přestala vyrábět. Samotný generální ředitel Škody Bernhard Maier už navíc zmínil, že Fabii RS by rád přivedl zpět, nicméně tento plán bude prioritou minimálně až za další tři roky.

Pod kapotou by se mohla objevit kombinace přeplňovaného benzinového motoru (1.5 TSi), který by roztáčel přední kola, a elektromotoru, který by měl na starost ta zadní. Fabia RS by tak měla fatický pohon všech kol.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/