Ferrari 458 Italia od úpravce Mansory

6. 3. 2011 • Novinky, Tuning

O pořádný rozruch se u svého stánku na ženevském autosalonu postaral švýcarský úpravce Mansory, který představil vskutku originální a neortodoxní novinku s názvem Siracusa, vycházející z modelu Ferrari 458 Italia.

A v čem tkví kouzlo tohoto žlutého supersportovního krasavce? Je jím právě rozsáhlý body-kit. Mansory se u země rozhodně nedržel a tak můžeme na fotografiích spatřit zcela nový přední nárazník, který svým designem připomíná Ferrari Enzo. Dále to je nová dvoubarevná přední kapota, boční prahy, zadní přítlačné křídlo a integrovaný difuzor. Celá kapotáž je vyrobena z lehkého hliníku, který doplňují uhlíkové vlákna. Z těch je například vyrobena střecha a kryt motoru. Celková úspora na váze pak činí nezanedbatelných 70kg.

Změnami prošel také osmiválec, který díky přemapování ECU, novému vzduchovému filtru a především zcela novému sportovnímu výfukovému systému nabízí nově výkon 434kW (590 koní) a 560Nm točivého momentu. Tím se zkrátila doba potřebná k dosažení rychlosti 100km/h na 3,2 vteřiny. Maximální rychlost se zvýšila jen nepatrně na 330km/h.

Nový podvozek dostal sportovní tlumiče s adaptivními pružinami, které vozidlo přiblížily o 20mm blíže k zemi. A aby toho nebylo málo, tak Ferrari má nové černě lakované kola z lehkých slitin ve velikostech 20 a 21 palců, jež jsou obuty do pneumatik Michelin PS2 o rozměrech 245/35ZR20 resp. 305/30ZR21.

A nakonec se dostáváme k interiéru vozu, který nese jméno po slavném závodním okruhu na Sicílii. Uvnitř se zákazník může kochat špičkovými materiály, jako je kůže a semiš. Najdeme tu také uhlíkové vlákna, ze kterých je vyrobena palubní deska, volant, pádla řazení, výplně dveří a středová konzole. O pohodlí (nebo nepohodlí) se starají kožené závodní sedačky.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz